En Yeni Erkek Saatleri 2016

 

En Yeni Erkek Saatleri 2016

Her yıl Cenevre’de yapılan ve dünyanın en pahalı saat markalarının; yeni çıkan en özel saat modellerini bir araya getiren SIHH 2016’yı OGGUSTO olarak gezdik ve en yeni erkek saatleri arasından en beğendiklerimizi seçtik.

Saat meraklılarının heyecanla beklediği dünyanın en önemli iki büyük saat etkinliğinden biri olan Salon International de la Haute Horlogerie (SIHH); Richemont grubunun markalarının ağrılıklı olarak yer aldığı çok özle bir etkinlik. Bazı bağımsız saat markaları da SIHH'in ayrılmaz bir parçası; sadece basının ve marka ile işkili distribütörlerin katılabildiği halka kapalı olan bu davete yalnızca VIP müşteriler kabul ediliyor.  

30 kadar markanın özel üretim saatlerini sergilediği bir etkinlik olan SIHH'de bu yıl  ekonomik çalkantılar nedeniyle; klasik tasarımlı modeller göze çarpıyordu.

SIHH'e her yıl katılan markalar arasında A.Lange & Söhne, Audemars Piguet, Baume & Mercier, Cartier, Greubel Forsey, IWC, Jaeger-LeCoultre, Montblanc, Panerai, Parmigiani, Piaget, Richard Mille, Roger Dubuis, Van Cleef & Arpels, Vacheron Constantin yer alıyor. Bu yıl ilk defa gerçekleşen Carré des Horlogers bölümüne katılan  9 bağımsız saat markası ise şöyle: HYT, H. Moser & Cie, Hautlence, Christophe Claret, Kari Voutilainen, Laurent Ferrier, MB&F, Urwerk and De Bethune.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular