• Arama

Bvlgari'den 50. Yıla Özel 50 Adet Limitli Model: Gérald Genta Arena Bi-Retro Anniversary

Bvlgari’nin, büyük usta Gérald Genta için tasarladığı limitli sayıdaki Gérald Genta Arena Bi-Retro Anniversary modelini inceleyin.

Bvlgari, Gérald Genta anısına 50. yıl modeli tanıttı. Modelin detaylarına geçmeden yüksek saatçilikte çok önemli bir isim olan Gérald Genta’yı biraz tanıyalım. Genta, Cenevre’de saatçiliğin başkentinde 1931 yılında doğdu. Patek Philippe, Omega ve IWC gibi markalarla çalışarak birçok ikonik modele imzasını başarı ile attan önemli bir saat ustası, modern bir saat bilimci ve tasarımcı. Daha ayrıntı verecek olursak Patek Philippe’nin Nautilus ve Golden Ellipse, Cartier Pasha, Audemars Piguet’nin Royal Oak, Bulgari için Bvlgari Bvlgari, IWC Ingenieur, Omega Constellation gibi ikonik birçok model onun eseri.

Daha sonra Gérald Genta,  firmasını Bvlgari’ye satarak diğer bir merakı olan resime döndü. Böylece Bvlgari, kendi ekibine büyük ustanın tüm bilgi hazinelerini sunmuş oldu. Büyük usta 80 yaşındayken hayata gözlerini yumdu.

Bvlgari, Gérald Genta firmasının 1969 yılında kurulmasının üzerinden geçen 50 yılı özel, bir 50. yıldönümü saati ile büyük saat ustasına saygılarını en iyi bildiği yoldan, yeni modeli ile ileterek Gérald Genta Arena Bi-Retro Anniversary saatini tanıttı. Kavisli küçük bir çerçeveye sahip ve 41 mm platin Arena kasa içerisinde tasarlandı. Çizilmelere karşı dayanıklı safir kristal camının ardından görünen  mavi lake kadrana sahip. Zaman, saat 12 konumundaki bölümden izleniyor. Dakikalar ise tek ibresi ile kadranı yarım ay şeklinde çevreleyen bir tasarım ile yerleştirilmiş. Tarih göstergesi de dakikalar uyum sağlayarak daha küçük bir kavis halinde saat 6 konumuna yerleştirilmiş. Kendinden kurum mekanizması BVL 300 Caliber ile hayat buluyor. 42 saatlik güç rezervi ile çalışıyor. 50 adet limitli edisyon ile üretildi.

FİYATI: 59,000 $

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.