• Arama

Türkiye’de Göremeyeceğimiz 5 Yeni Lüks SUV

Büyük ve lüks otomobilleri seven Kuzey Amerikalılar için yeni SUV modelleri Detroit Otomobil Fuarı’nda sergilenirken bu yenilikleri Avrupa ya da Türkiye yollarında çok yüksek ihtimalle göremeyeceğiz.

Cadillac XT6: Almanlara karşı duracak!

Klasik sedan modelleri ve Escalade gibi dev SUV seçenekleriyle tanınan lüks otomobil markası Cadillac, 3 sıralı koltuk seçenekli yeni SUV’sini Detroit’te tanıttı. 20 veya 21 inçlik jantları üzerinde duran Cadillac XT6, Volvo XC90’ın Cadillac sivri tasarım felsefesiyle evrilmiş hali gibi duruyor. İncecik ama dev LED’li gündüz farları, keskin bakışları ve volümlü çamurluklarıyla dinamik bir görünüm sunan Cadillac XT6, 2020 model yılı olarak Amerikalıların garajına dahil olacak. Acil fren desteği, park yardımcısı veya çarpışma önleme sistemi gibi güvenlik elemanlarıyla donatılan Cadillac XT6’da 8 inçlik dokunmatik ekranlı kokpit de çağı yakalıyor. Audi Q7 gibi modellere rakip olarak konumlandırılan aracın tüm koltukları kullanımdayken bagaj hacmi 356 litre iken koltukların tamamı yatırılınca 2.228 litrelik devasa bir alana sahip; isterseniz buzdolabı bile taşıyabilmeniz mümkün!

Isıtmalı, soğutmalı koltuklar, 14 çıkışlı Bose müzik sistemi gibi donanımlara sahip olan Cadillac XT6’da 3.6 litrelik V6 benzinli motor 310 HP ve 373 Nm üretiyor. Baz donanımda 9 kademeli otomatik şanzıman ve önden çekiş standart iken isteyenler bir üst donanımda 4x4 olarak da Cadillac XT6’yı satın alabilecekler. Ayrıca araçta Sport ve Luxury olmak üzere iki farklı ana paket bulunuyor. Bu sayede marka, Mercedes veya BMW gibi alternatifleri müşteriler ile buluşturuyor.

Ford Explorer: En popüler Amerikan SUV’si

Geçtiğimiz günlerde OGGUSTO sayfalarında incelediğimiz Ford Explorer’ı ne yazık ki Avrupa ve Türkiye’de görme ihtimalimiz çok düşük. Kuzey Amerika odaklı bu model, hiç olmadığı kadar farklı kulvarlara doğru evrilen seçenekler sunuyor. Bunlardan biri hibrit, bir diğer ST uzantılı performans odaklı model, bir diğeri de kanun uygulayıcıların emrine verilen “Police Interceptor Untility”ler.

Kia Telluride: Bu nasıl bir Kia?

Ödenen bedelin karşılığında en iyi tasarımlı otomobilleri alabildiğiniz marka Kia’nın, küçük veya kompakt modellerine Türkiye’de aşinayız ancak bu boyutlardaki bir Kia’ya yakınlığımız pek yok. Gelmiş geçmiş en büyük Kia otomobili olan Telluride, 8 koltuklu ve 3.8 litrelik V6 motora sahip olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Telluride’da, Avrupa’da ve Türkiye’de görmemizin pek mümkün olmayacağı Hyundai Palisade ile aynı altyapı mevcut. 291 HP’lik motoru 8 kademeli otomatik şanzıman üzerinden ön tekerleklere gücünü aktarırken isteyenler 4x4 opsiyonunu da tercih edebilecekler. Tasarımıyla yürüyen bir kaleyi andıran Kia Telluride, 10 hoparlörlü 630-watt çıkışlı Harman Kardon müzik sistemi, kablosuz şarj ve 6 USB bağlatışı gibi ekipmanlarıyla lüks pek çok markanın SUV’sine kafa tutuyor.

Kia Telluride’ın iç mekanı, Audi, BMW ya da Mercedes-Benz’in SUV modelleriyle yarışabilecek tasarım öğelerini barındırıyor. Ahşap, deri ve metal detayların yüksek kaliteli işçilik ile birleştirildiği Kia Telluride, 4 farklı sürüş moduyla da isteyene spor otomobil isteyene makam otomobilini bir pakette sunabiliyor. 2.267 kg’a kadar çekme kapasitesi sunmasıyla da denizcilik ya da karavan tutkunlarına gerekeni sağlıyor.

GAC Entraze: Çinliler’in Amerika’yı keşif planı

Çin markası GAC, Kuzey Amerika pazarında 7 kişilik bir SUV’nin satışı için kolları sıvadı. Okunuşuyla “Giriş” kelimesini andıran “Entranze” adını verdikleri bu SUV ile Çinliler, aracın sadece satışını değil tasarımını da “Yeni Kıta”da, Kaliforniya’da gerçekleştiriyorlar. MPV ve SUV karışımı tasarımıyla GAC Entranze Concept, yüzde 90’ı yenilenebilir, çevreci malzemelerden oluşan iç mekan materyallerini barındırıyor. Elektrikli altyapısıyla Tesla Model X’e rakip olması planlanan aracın yollara çıkacağı tarih ise henüz belli değil!

INFINITI QX Inspiration EV: Elektrikli, kompakt ve lüks

Alfonso Albaisa’dan sonra Karim Habib’in öncülüğünde muhteşem tasarımlarını bir bir ortaya çıkartan INFINITI, QX Inspiration EV adını verdiği yeni kompakt kavram otomobilini Detroit Otomobil Fuarı’nda ilk olarak gözler önüne serdi. Markanın en kompakt boyutlu SUV’si olacağı açıklanan aracın, QX30’un yerini alması bekleniyor. Birbirine ters yönde elektrikli olarak açılan kapılarıyla dikkat çeken QX Inspiration Concept ile INFINITI, Detroit Otomobil Fuarı’ndaki EyesOnDesign’dan “En iyi konsept otomobil” ve “En iyi iç mekan” ödüllerini de kazandı.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.