• Arama

Paris Couture Haftası 2019 İlkbahar Yaz

Paris Couture Haftası 2019 İlkbahar/Yaz sezonunda öne çıkan defileleri detaylı inceledik.

Christian Dior

Paris Couture Haftası’nın ilk gününde gerçekleşen Dior defilesi, akrobatların performansıyla doluydu. Dior’un Kreatif Direktörü Maria Grazia Chiuri, şov notlarında ¨sirk, büyüleyici bir yer¨ diyerek defilenin temasını açıklıyor. Couture 2019 ilkbahar/yaz koleksiyonu için ilhamını, sirklerin yaratıcı kaosundan alan tasarımcının defilesi, izleyicileri büyüledi. Akrobatların arasında modellerin yürümesiyle gerçekleşen defile, büyük bir sirk çadırında gerçekleşti. Mankenlerin başlarındaki parıltılı boneler, yüzlerindeki fileler ve akan göz makyajları ise defilenin en dikkat çekici yanlarıydı.

Ralph & Russo

Ralph & Russo, Paris Couture haftasının 1. gününde gerçekleşen şovuyla büyüledi. Koleksiyondaki en dikkat çeken parça, süpermodel Elsa Hosk’un omuzları düşük modeldi. İşlemeleri ve dantelleriyle dikkat çeken gelinliğin üstüne takılan duvak ise izleyicileri büyüledi. Pantolon takımların da defileye damga vurduğu şovda, canlı renkler de ön plana çıktı. 

Chanel

Chanel, 2019 İlkbahar/Yaz couture koleksiyonu için referansını 18. yüzyıldan alıyor. Renklerin, çiçek desenlerinin ön plana çıktığı şov, herkesi zamanda yolculuğa çıkardı. Yorgunluğundan dolayı defilenin sadece sonuna gelen, markanın efsane Kreatif Direktörü Karl Lagerfeld’in koleksiyonu yine büyüledi. Tüvit takımların ve kokteyl elbiselerin domine ettiği defilede, mankenlerin eski zamanları anımsatan saç ve makyajları da oldukça beğeni topladı. 

Armani Privé Couture

Giorgio Armani’nin geniş couture koleksiyonu, Asya’ya olan saygısını Art Deko prizmalarla gösteriyor. Art Deko motifli parlak gri pantolon takımlarla başlayan şovda modeller, Jazz Dönemi temasına uygun olarak saçaklı veya minyatür konik şapkalar taktı. Kaz ayağı desenleri, omuzlara vurgu yapan ceketler koleksiyonda dikkat çekerken payetler de göz kamaştırıyordu. 

Givenchy

Meghan Markle’ın gelinliğini tasarladıktan sonra kraliyet ailesiyle oldukça fazla ismi duyulan Clare Waight Keller, Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın kurdelesini devasa bir boyutta couture koleksiyonuna kattı. Hem kıyafetlerde hem de saçlarda son zamanlarda oldukça ilgi gören kudeleler, Givenchy couture koleksiyonunda da başrolü kaptırmadı. Yalnız bu kez boyut farkıyla… Kollarda ve sırtlarda yaratılan kocaman kurdele hissi, adeta feminenliğe vurgu yapıyordu. Renklerin, tüllerin ve işlemelerin de bolca kullanıldığı koleksiyonda Givenchy çizgisini müthiş bir şekilde koruyor.

Elie Saab

Klasik ve rafineyi getiren Chanel ve deneysel koleksiyonuyla Maison Margiela’dan sonra Elie Saab, Paris Couture Haftası’na saf güzelliği getirdi. Payetli blazer’lardan Hollywood ışıltılı montlara kadar her tasarımınında Saab’ın çizgisi çok netti: O, her okazyonda giyebilen, güzel ve karmaşık olmayan kıyafet isteyen kadınlar için tasarım yapıyordu. Kırmızı halıların vazgeçilmez tasarımcısı olarak Saab, geçmişten günümüze kendi tarzından asla ödün vermeyerek alkış toplamayı hak ediyor. Şunu da unutmamak gerekir ki Saab bunun hakkında hiçbir şey söylemese de ten rengi elbiseler bu sezon da hiçbir yere gitmiyor…

Valentino

Valentino, prenses elbiselerinin ağırlıkta olduğu couture şovuyla karşımıza çıktı. Birbirinden güzel işlemeler, fırfırlar ve dantellerin yoğun bir şekilde kullanıldığı koleksiyonda, genel olarak esmer mankenler tercih edilmişti. Çiçek motifli makyajların şova damga vurduğu defilede kapanışı, siyah transparan bir elbiseyle Naomi Campbell yaptı. 

Viktor & Rolf

Viktor & Rolf, sosyal medyada sık sık karşımıza çıkan fenomen fotoğrafları couture elbiselere taşıdı. Bu fotoğraflardan ilham alan tasarımcı, hacimli elbiseleriyle davetlileri adeta şaşkına uğrattı. Üzerlerinde yazılar ve bazılarında sticker tarzı süslemeleri olan elbiselerde ağırlıklı olarak tüller kullanıldı. Bu senenin trendi fiyonkların da koleksiyonda öne çıktığı defile, couture haftasına damga vuranlardan oldu.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.