• Arama

A.Lange & Söhne’den İki Yıldönümü Modeli

 A.Lange & Söhne, Lange 1’in 25. yılı ve Zeitwerk Date’in 10. yılı için yeni modeller tasarladı.

Dünya savaşlarının, ekonomi ve kültür üzerindeki etkileri yıllarca nesilden nesile geçerek devam etti. Birçok iş sektörü de savaşların olumsuz etkileriyle ya kapandılar ya da sessiz bir bekleyiş içerisine girdiler. Yüksek saatçiliğin önemli ismi, Alman saat devi A.Lange & Söhnede savaş bombaları içerisinden mücadele dolu bir geçmişi var. 

A.Lange & Söhne’nin İkinci Dünya Savaşı sırasında aile işyeri olarak kurulan ve tüm üretimlerini yaptıkları bölge bombalanarak yok edilir. Savaş sonrası ise saat şirketi Sovyetlere ait olan Doğu Almanya kısmında kalır. Alman Demokratik Cumhuriyeti hükümeti tarafından tüm saat firmaları kamulaştırılır, marka bu süre içerisinde beklemede kalır. Modern A.Lange & Söhne’nin kurucu eş başkanı Walter Lange bu süre içerisinde saat ustalığı konusunda eğitim alır ve aile firmasını yeniden inşa etmek için 50 yıldan fazla bir süre bekler.

Lange 1’in  25. Yıldönümü:  25th Anniversary Lange 1

1989 yılında Berlin Duvarı’nın yıkılır. Walter Lange ve iş ortağı Günter Blümlein ile iş kurar ve böylece marka, 1994 yılında dört yeni model ile yeniden doğar; Saxonia, Tourbillon Pour le Merite, Arkade ve muhteşem Lange 1.

Diğer üç model de birbirinden değerli komplikasyonlara sahipken Lange 1, asimetrik kadran içerisinde çift zemberek, büyük tarih göstergesi ile saat dünyasına farklı bir kapı açtı ve adeta markanın ruhu haline geldi. Lange1, tüm tasarımı ve mekanizması ile o kadar güzel yaratılmıştı ki 25 yıl hiçbir değişliğe ihtiyaç duymadan zirvedeki yerini korudu. Böylece markanın yüksek saatçilik yolundaki basamakları hızla geçmesini sağladı.

Bu yıl Lange 1’in kendi küllerinden doğuşunun 25. yılını kutluyor marka ve bu kutlamayı da modelin yeni versiyonu ile taçlandırıyor. Lange 1, 25th Anniversary modeli sadece 250 adet üretildi. Yeni  mekanizması  38,5 x 10,7 mm 18 K beyaz kasa ölçüleri içerisinde yerini aldı. Kadranında yer alan koyu mavi renkli ibre ve indeksleri gümüş rengi ile zıtlık oluştururken tüm estetiğini safir kristal camının ardından sergiliyor. Ayrıca kadranın sağında güç rezerv göstergesi saat çerçevesine uygun olarak yerleştirilmiş. Kadranda yer alan tek farklı renk olan kırmızı ise güç rezerv göstergesinde yer alan çok küçük üçgenlerde görülüyor.

Kadranda girintili bölümleri bu modelin sahip olduğu diğer yenilikleri arasında. Böylece alt kadranlar, büyük tarih göstergesinin ana hatları oluşturuyor. Küçük bir dokunuş olarak görünse de bu uygulama kadrana oldukça modern bir farklılık kazandırıyor. Kasanın arkasında gravür ile işlenmiş 1873 yılında Dresden’deki atölyeleri yer alıyor ve üst kısmında ise 25 yıl olarak yazılmış. Her iki tarafta ise kurucularının isimleri olan Walter Lange ve Günter Blümlein’ın isimleri kazınmış.

Fiyatı: 43,700 €

A.Lange & Söhne Zeitwerk Date, 10. Yıldönümünü Kutluyor

Markanın bir diğer devrim niteliğindeki modeli olan Zeitwerk Date 2009 yılında ilk kez tanıtıldı. Onu bu kadar özel yapan A.Lange&Söhne’nin ilk tarih göstergeli mekanik dijital kol saati olması. Koleksiyona yıllar içerisinde, saati hatırlatan bir alarm sistemi olan, dakika tekrarı özellikleri eklenerek de tanıtıldı. Marka, Zeitwerk’in ilk 10. yılını Date ile kutlamayı tercih etti.

Kadranın etrafında sıralanan 1’den 31’e kadar basılı tarih göstergesi halkasını sunan yeni mekanizması ile tanıtıldı. Renk segmenti ile günler gösterilirken, tam gece yarısında bir adım ileri atıyor. Dolayısıyla bir ay biterken halka tam bir dönüşünü tamamlıyor.

Tarih ekranı düzeltilmesi ise saat 8 konumunda kasa kenarında bulunan baskı butonu ile ayarlanabiliyor.

44.2 x 12.3 mm kasa çapı içerisindeki tasarımı her zaman ilgi odağı oldu ve 18K beyaz altın kasasına ise kahverengi timsah derisi kayışı eşlik ediyor.

Fiyatı: 89.000€

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.