• Arama

Cartier'nin En Yeni Saatleri - SIHH 2019

Cartier, SIHH 2019’da en yeni saatlerini tanıttı.

Saat yapımı ve yaratıcılık arasındaki bağ, yıldan yıla yeni çizgilere geçiş yapıyor, köklü inançları gözden geçiriyor ve Cartier’nin şekil tasarımları açısından bereketli ilham kaynağını gözler önüne seriyor. Cartier Libre, yeni koleksiyonunda teknikolor bir vizyonla karşımıza çıkıyor; belli başlı unsurları vurgulayan veya perspektife yerleştiren renk, önceden duyumsanmamış özellikleri açığa çıkarıyor.

Baignoire

“Güzelliği tüm yönleriyle ortaya koymak” fikriyle yola çıkan Cartier’nin Baignoire saatlerinin hikayesi, sıradan formlarda gizlenmiş saatçilik gücünü ortaya çıkarmak için atılan yaratıcı bir adımla başladı. Cartier’nin ilk olarak 1910’larda tasarladığı oval saatten ilham alarak çıkardığı yeni Baignoire, nesneleri dönüştürmek ve güzelliği kucaklamak kavramlarının bileşiminden meydana geldi. Zamansız Fransız şıklığının temsilcisi olan Baignoire, hem sade hem de gösterişi modelleri ile göz kamaştırıyor.

Tank Chinoise 

Cartier, şekiller üzerine adanmış yaratıcı tarihinin yanı sıra, Tank Chinoise ile isimleri de sorguluyor. Bu stilistik girişim için 1921 tarihinde tasarlanan Cartier Libre'yi kullanmaya karar veren Cartier, saati Çin’de güçlü sembolizmin temsilcisi olan bir renkle, yani tutku ve canlılığın timsali kırmızı ile eşleştirdi. Bu renk prizmasının içine yerleştirilen kare, siyah sırların vurguladığı kalibre yakutlardan iki sırayla süslü bir dikdörtgen olmak üzere uzuyor. Enine uzanan elmas sıraları ise, uzun dikdörtgen hatları ve kurma kolunu süslüyor. Bu eksiksiz bileşim ve renkli parçalar ile elmaslar arasındaki gerilim, bu saatin özgün mimari referansını güçlendirerek 100 parçalık sınırlı bir edisyonla karşımıza çıkıyor. Cartier Libre, şekiller ve kökenler ile amaçlar ve estetik arasında yeniden bağlantı kurma zorluğuna göğüs geriyor.

 

 

Diagonale

Bu saat, diğer saatlere hiç benzemese de adeta direkt Maison’un çizim defterlerinden alınmış. Bozuk ve çarpık çizgileriyle, tüm beklentilere dur diyor. Kırmızı veya siyah mineden oluşan çizgiler, pırlanta işlemelere eşlik ederken rengin kullanımından doğan yeni ve cesur bir uyum ortaya çıkıyor. Cartier’nin saat işçiliği kodlarıyla mühürlenmiş ufak kadranıyla Diagonale, klasikleri bozguna uğratma mirasına şapka çıkarıyor.

Baignoire Allongee Celadon & Baignoire Allongee 

Baignoire Allogee, saat tasarımına oyun alanı tanıyan bir yüzeye sahip. Zümrüt ve Paraiba turmalinleri, siyah lal taşları, sarı safirler veya pırlantalarla süslenmiş. Gözle bakıldığında her bir taş, minyatür bir ışık parçacığına dönüşüyor. Tam ortadaki kadran ise göz kamaştırıcı pırlantalarla bezeli. Sarı veya beyaz altın seçenekleriyle 50 parçadan oluşan edisyon olarak tasarlanan koleksiyon, çarpıcı bir renk patlamasıyla bozguna uğrarken, aşırılığı keşfetmeye cesaret ederek kendine has bir estetiğin zarafetini gün yüzüne çıkarıyor.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.