• Arama

Dünyayı Görmenin Yeni Şekli: Tecrübeye Dayalı Seyahat

2019 seyahat trendlerinden tecrübeye dayalı seyahat, dünyayı görme şeklinizi değiştirecek.

Her yeni yıl daha fazla seyahat etmek için bir fırsat. Ve seneler geçtikçe edindiğimiz deneyim, seyahatin sadece ‘tatile çıkmak’ olmadığı yönünde. Yeni seyahat trendlerinden tecrübeye dayalı seyahat, destinasyonları deneyimleme ve dünyayı görme şeklinizi bir hayli değiştirecek.

Yeni bir şey öğrenme arzusunu seyahatle buluşturan bu trend, yeni sorumluluklar almayı ve yeni olasılıklarla tanışmayı da beraberinde getiriyor. Sınırlı bir zaman aralığında dahi olsa çıktığınız seyahatten yeni becerilerle geri dönmek paha biçilemez kuşkusuz. Biz de sizin için birkaç destinasyon ve bu destinasyonlarda tecrübe edebileceklerinizi bir araya getirdik, bir sonraki seyahatinizi planlarken göz atmanızı öneririz.

Mantar Avcılığı; Istria, Hırvatistan

Mutfakların altın değerindeki malzemesi mantar, kullanım konusunda engin bilgi isteyen geniş bir aile. Hırvatistan’ın pitoresk bölgesi Istria ise yerel mantarlar ve mantar toplayıcılığı konusunda oldukça zengin bir bölge. Mantarın tarihini ve kültürünü merak edenler için av köpekleri ile Motovun ormanlarının derinliklerine doğru tecrübeli kişilerle bir yolculuğa çıkmak, Hırvatistan’ı yeni bir yüzü ile tanıma fırsatı verebilir. Seyahatiniz için ufak bir not; siyah mantarlar yılın hemen her zamanı toplanabilirken beyaz mantarlar sadece Eylül ve Ekim aylarında toplanabiliyor.

Uzay Kampı; Alabama, ABD

Alabama’nın Huntsville şehrinde yer alan Space Camp, bir hafta sonu boyunca astronotların da aldığı Multi-Axis eğitimini almanıza olanak tanıyor. Bu eğitimin ardından simülasyon görevine çıkabiliyor; NASA’da görev almış mühendislerden gerçek hikayeler dinleyebiliyorsunuz.

Yogi Eğitimi; Goa, Hindistan

Gündelik yaşantınızda bir tutku haline getirdiğiniz yogayı sertifikalı bir eğitmen olarak tecrübe etmek istiyorsanız rotanızı Hindistan’a çevirebilirsiniz. Felsefesinden duruşlarına bir aylık süren bir eğitim alabileceğiniz Himalaya Yoga Valley, sizi bu antik pratiğin köklerine indirirken şehri keşfedeceğiniz olanaklar da sağlıyor.

Dinazor Kazıcılığı; Alberta, Kanada

Prehistorik çağların devasa efsaneleri, genç yaşlı gözetmeksizin herkesin ilgisini çekiyor. Kanada’nın UNESCO Dünya Mirası Bölgesi olan Dinosaur Provincial Park, 58 dinozor türünün kalıntılarına ev sahipliği yapıyor. Dört gün süren program, okyanusaşırı bir seyahat yapmak isteyen maceraperestlere için olağanüstü bir deneyim vadediyor.

Sörf; Ericeira, Portekiz

‘Hang ten’ yapmak her zaman istediğiniz bir şeyse, bunu dünyanın en popüler sörf noktalarından birinde öğrenmeye ne dersiniz? Lizbon’un kuzeyinden 35 km uzaklıktaki Portekiz’in pitoresk şehri Ericeria, Avrupa’nın sörfe adanmış en önemli organizasyonuna ev sahipliği yapıyor. Sörf bölgelerinin çevresel, kültürel ve ekonomik değerlerini korumaya adanan Save the Waves, aynı zamanda deneyimli sörfçülerden sörfün inceliklerini öğrenebileceğiniz eğitimler de veriyor.

Çikolata Yapma Dersleri; Brüksel, Belçika

Bir sonraki seyahatinizde pusulanızı Avrupa’ya çevirmeyi düşünüyorsanız çikolatanın kışkırtıcı kokusunu takip edin ve dünyanın çikolata başkenti Brüksel’e gidin. Fındıklı veya kuru meyveli, baharatlı çikolataları ile bir efsaneye dönülen Zaabar’ı ise özellikle ziyaret etmenizi öneririz; zira firmanın ustalarının atölye çalışmalarına denk gelme olasılığınız çok yüksek.

Arkeolojik Kazılar; Nottinghamshire, İngiltere

Roma harabeleri, Viking kalıntıları ve Anglo Sakson yıkıntıları ile İngiltere, olağanüstü bir tarihe sahip. İngiliz Arkeoloji Kurulu’nun yürüttüğü kazılar halen devam ediyor ve gönüllüleri de kabul ediyorlar. Eğer tarihle ilgiliyseniz ve ada coğrafyasını seviyorsanız çömlek tanımlama, kazı alanı fotoğrafçılığı, kazı süreci gibi eğitimlere katılabilir ve temel bilgilerinizi geliştirebilirsiniz.

Miksoloji Eğitimi; Londra, İngiltere

Londra’ya gitmişken barmenlik yeteneklerinizi iki günlük profesyonel bir eğitimle geliştirmek istiyorsanız European Bartender School’un eğitimlerine katılabilirsiniz. Kokteyllerin tarihinden stillerine, içecek kategorilerinden karıştırmak tekniklerine birçok teknik bilgi edinebileceğiniz eğitimin ardından ev yapımı malzemelerle leziz kokteyller ortaya çıkarabilirsiniz.

Cam İşçiliği; Venedik, İtalya

Rönesans şamdanlarına veya çok renkli cam heykellere hayranlık mı duyuyorsunuz? Evet, belki o detayların seviyesine ulaşmanız seneler alabilir, yine de bir yerden başlamak gerekir. Bunun için bir sonraki seyahatinizde rotanızı Venedik’e çevirebilir ve Abate Zanetti School of Glass’ta ilgi alanınıza giren eğitimlere katılabilirsiniz.

Çiçek Aranjmanı; Tokyo, Japonya

Japon çiçek aranjmanı Ikebana’nın elegan ve sade felsefesini öğrenme arzunuz gelecek seyahatinizin yönünü belirleyebilir. Şekiller, formlar ve renkler arasındaki kurallar dengesini öğrenebileceğiniz, aranjman becerinizi geliştirebileceğiniz ve bir yandan da Tokyo’nun harikulade zenginliğine tanıklık edebileceğiniz bir Japonya seyahati kulağa çok hoş geliyor olmalı…

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.