• Arama

Şefler ve En Sevdikleri Restoranlar

 

Favori Restoranların Şeflerine Favori Mekanlarını Sorduk

Şehrin en gözde mekanlarının şefleri, yabancı misafirlerini nerede ağırladıklarını OGGUSTO için yazdılar.

Arda Türkmen, Mükellef

“Yurt dışından bir misafirim gelse ona en çok Boğaz’ın üzerinde yemek yeme deneyimini yaşatmak isterim. Boğaz’ın üzerinde Anadolu Kavağı’ndan itibaren birçok başarılı balık lokantası var. Kimi söylersem bir diğerine haksızlık olacak ama seçim yapmam gerekirse ilk tercihim Kuruçeşme’deki Mavi Balık olur. Lezzetli balık mezeleri, güzel servis, doyumsuz bir manzara... Yabancıların Türk gastronomisinden etkilendiklerini defalarca gözlemledim. Bunun üzerine bir de tadına doyulmaz bir manzara ekleyince yemek unutulmaz bir anıya dönüşüyor.”

1-arda-turkmen

 

Şemsa Denizsel, Kantin

"Tarihi Karaköy Balıkçısı, şüphesiz İstanbul’daki en sevdiğim balıkçılardan. Ancak yeni yapılan üst katından bahsetmiyorum. Ben alt katın o salaşlığını ve üzerinize yıkılacakmış gibi duran havasını seviyorum. Burada Muharrem Usta’nın pişirdiği balıkların üzerine kimse su dökemez.”

7-semsa-denizsel

 

Rudolf Van Nunen, Rudolf

“Zübeyir Ocakbaşı’nı çok seviyorum. Taze sebzelerle hazırladıkları mezeler bir harika. Pişirme teknikleri de çok özel. Bir dakika içerisinde önünüzde hazırlıyorlar. Etinizi tam arzu ettiğiniz kıvamda pişiriyorlar. Hem servis iyi hem de paranızın hakkını alıyorsunuz. Ocakbaşına oturup muhteşem bir deneyim yaşamanızı tavsiye ederim.”

6-rudolf-van-nunen


Bu konu da ilginizi çekebilir: Dünyanın En İyi Açık Hava Restoranları


Pelin Çakar, Lucca

“Meze ve rakı kültürünü gösterip en lezzetli mezeleri tatmaları için ben en çok Karaköy Lokantası’nı tercih ediyorum. Ardından da Karaköy Güllüoğlu’nda baklava ziyafeti şahane oluyor. Salaş ama Boğaz’ın en güzel yerinde lokal bir balıkçı olan Kandilli Suna’nın Yeri de iyi bir seçim. Levent’teki Köşebaşı Kebap’ı da seviyorum. Şık bir yer içinse Sunset ya da Ulus 29 favorilerimden. Pazar brunch’ları için Lucca’nın ne kadar iyi bir seçim olduğundan bahsetmiyorum tabii ki.”

5-pelin-cakar

 

Kemal Demirasal, Alancha

“Yurt dışından misafirim geldiğinde tercih edeceğim restaurant Aheste olurdu.Türk ve İran mezelerinin bir sentezi; güzel ve değişik uygulamaları var. Çok başarılı buluyorum. Ayrıca fiyat ve kalite performansı da çok iyi.”

3-kemal-demirasal

 

Mihta Yıldırımtaş, Morini

“İlk kez İstanbul’a gelen birini götürmek için ilk aklıma gelen mekan Mısır Çarşısı’nın girişindeki Pandeli Restaurant olur. Burayı hem mekanın otantik mimarisi hem de lezzetli Osmanlı mutfağından dolayı tercih ederdim. Pandeli, insanı daha ilk girişte daracık merdivenleri, duvarlarındaki mavi çinileri ve pencerelerinden gözüken Mısır Çarşısı manzarasıyla etkileyen mistik bir mekan. Yemeğe zeytinyağlı ve yaprak sarmasıyla başlayıp mutlaka etli beğendiyi ve patlıcanlı böreği denemelisiniz!”

4-mihta-yildirimtas

 


Bu konu da ilginizi çekebilir: Dünyanın En İyi Müze Restoranları


Emre Şen, Lavanda

Le Petit Maison ilk tercihim olurdu. Özellikle başlangıçlar ve ortaya paylaşmalık olarak alabileceğiniz yemekler çok lezzetli ve hafif. İki kişi de olsanız, 10 kişi de olsanız birçok tabağı tadabiliyorsunuz. French Toast tatlılarını gitmeden ayırtıyorum; inanılmaz bir tatlı. Gece rüyalarıma giriyor.  Balıkçı Sabahattin de iyi bir seçim.”

2-emre-sen

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.