• Arama

İstanbul'un En Romantik Restoranları

Büyüleyici manzaraları ile yılların vazgeçilmezi Mikla ve Vogue’dan, Türkiye’nin başarılı şeflerinin harikalar yarattığı fine-dining restoranlara kadar İstanbul’un en romantik ve lezzetli restoranlarını mercek altına aldık.

Turk Fatih Tutak

İstanbul’un en merak edilen restoranlarından biri olan TURK, sürekli değişen menüsü, rahat ama şık ambiyansı ve yemeğe eşlik eden özel müzik listeleri ile açıldığı günden beri herkesin dilinde. Yurtdışında tanınmış başarılı şef Fatih Tutak’ın Türkiye’deki ilk projesi olan TURK özel günlerinizde tercih edebileceğiniz farklı ve akılda kalan bir restoran. 

1924 İstanbul

Yılların efsanesi Rejans’ın ruhunu yeniden canlandıran 1924 İstanbul, tarihi mekanın orijinal yerinde Beyoğlu’nda bulunuyor. İçeri adım attığınız andan itibaren 1900’lü yılların başının naifliği ve sadeliğini hissedebileceğiniz restoran adeta bir zaman tünelindeymişsiniz gibi bir his veriyor. Atatürk’ten Agatha Christie’ye kadar dünyanın önemli isimlerinin ziyaret ettiği restoranda Atatürk’ün masası baş köşede misafirleri duygulandırıyor. Romantik ve unutulmayacak bir gece için keyifli ve nostaljik bir seçenek olan Rejans’ta Rus Mutfağı ön planda olsa da Türk lezzetleri de menüde var.

Frankie İstanbul

Nişantaşı Sofa Hotel’in üst katında bulunan Frankie, hem manzarası hem de kreatifliği ile mekana hareket getiren şefi Melih Demirel’in hazırladığı eşsiz tatlar ile parlıyor. Japon etkisinin hissedildiği yemekler uzun süre hatırlanacak tatlara sahip. Frankie, aynı zamanda canlı müzik performansları ile de ön plana çıkıyor. Keyifle caz dinleyebileceğiniz bu restoran, hem iyi müzik hem de iyi yemeği harmanlayarak oldukça keyifli bir gece sunuyor.

Mikla    

2005 senesinden beri Mehmet Gürs önderliğinde yıldızı artarak parlayan Mikla, ülkemizi en iyi temsil eden gastronomik durakların başında geliyor. 2018 senesinde Dünyanın En İyi 50 Restoranı arasına girmeyi başaran Mikla, Yeni Anadolu Mutfağı konsepti ile klasikleşmiş yemeklerimizi modern bir imzayla sunuyor. The Marmara Pera’nın en üst katındaki konumu ile büyüleyici bir İstanbul manzarasına karşı keyifli ve romantik bir akşam yemeği için ideal bir restoran.

Toi İstanbul

Başarılı şef İsmet Saz önderliğinde Kuruçeşme’deki yerinde lezzetleri ile büyüleyen Toi, kutlama ve özel günlerde İstanbul’da ilk tercih edilebilecek mekanların başında yer alıyor. Yemeklere oldukça hakim garsonların bilgilendirmeleri sayesinde keyifli bir gastronomik deneyim yaşayabiliyorsunuz. İsmet Saz’ın mevsim lezzetlerine dikkat ederek hazırladığı menü ise hayal kırıklığına uğratmıyor.

Vogue Restaurant

Akaretler’deki BJK Plaza’nın üst katında bulunan Vogue, akıl almaz bir İstanbul manzarasına sahip. Bir yanda Boğaz’ı bir yanda eski İstanbul’u gözlemleyebileceğiniz restoran, yıllardır en romantik mekanlardan biri olarak müdavimlerinin favorisi. Sade, rahat ve şık bir ambiyansı olan restoranın menüsü, dünya ve Akdeniz lezzetlerini sunuyor.

Casa Lavanda Restaurant

Şile’de bulunan Ulupelit Köyü, Türkiye’nin en iyi butik otellerinden biri olan Casa Lavanda Butik Otel’e ev sahipliği yapıyor. Otelin kalbi ise restoranında atıyor! Şef Emre Şen önderliğinde rafine bir Akdeniz mutfağı tecrübesi ve Türk yerel tatları menüde başrol oynuyor. Tadım menüsü veya A La Cart menü seçeneğinin bulunduğu restoranda denemek ve keşfetmek felsefesi ön planda. 

Aman da Bravo

Reşitpaşa’yı ilk hareketlendiren yerlerden biri olan Aman da Bravo, modern bir esnaf lokantası konsepti ile hizmet veriyor. Rahat ve yalın ambiyansa sahip olan restoran yemekleri ile ön plana çıkıyor. Anadolu mutfağının hakim olduğu menüde basit ancak etkileyici tabaklar çıkarılıyor. Mevsimsel ürünlerin kullanımına göre menü sürekli değişiyor.

Neolokal

Başarılı şef Maksut Aşkar önderliğinde İstanbul’un en lezzetli restoranlarından biri olan Neolokal, Salt Galata’da bulunuyor. Rahat ama şık ambiyansı ile keyifli bir İstanbul manzarasına karşı romantik bir yemek için ise oldukça uygun. Mutfaklarında gelenekçiliğin ve toprağa saygının ön plana çıktığı Neolokal’de lokal üreticilerden alınan ürünlerle yapılmış geleneksel lezzetler ön planda tutuluyor.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.