• Arama

Christian Dior: Hayal Tasarımcısı Sergisi Londra’da

Moda dünyasının en etkileyici sergilerinden olan Christian Dior: Designer of Dreams sergisi Victoria & Albert Müzesi’nde başlıyor.

Londra’nın en ünlü müzesi Victoria & Albert’te açılacak Christian Dior: Designer of Dreams sergisi, geçen sene Paris’te gerçekleşen serginin devamı olarak düzenleniyor. İngiltere’deki sergiye, “Dior Britanya’da” bölümü eklenerek, tasarımcının bu ülke ile olan bağlarının görülmesi hedeflenmiş. 6 Şubat’ta açılacak sergi, 14 Temmuz’a kadar gezilebilir.

Sergide yer alacak en önemli elbise ise, Christian Dior’un Prenses Margaret’in yirmi birinci doğum günü için 1951’de yarattığı, şifon katları ile Milföy pastasını andıran beyaz gece tuvaleti sayılıyor. 200 kıyafetin yer aldığı sergide, markanın tarihinde önemli bir yeri olan İngiliz tasarımcı John Galliano imzalı fantastik giysiler de bulunuyor.

Sergide, Christian Dior’un bizzat Londra’daki Fransız sefaretinde Kraliçe, Ana Kraliçe ve Prenses için düzenledikleri özel defilelerden kareler ve dünyanın sayılı kişisel sarayları arasında yer alan Blenheim Palace’taki davetten fotoğraflar da ilk kez görülecek.

Christian Dior’un 1947 yılında New Look koleksiyonuyla moda dünyasında yarattığı devrim ile başlayan sergide, günümüzdeki tasarımcısı Maria Grazia Chiuri’nin markanın ilk kadın yöneticisi olması ve feminizm mesajı içeren t-shirt’ü de unutulmamış.

Kıyafetler ile görülecek 500 çizim, fotoğraf, aksesuar ve obje, serginin içeriğini daha kapsamlı kılarken, markanın tarihinin de daha detaylı anlaşılmasını sağılıyor. Dior’un zamansız vefatından sonra ilk tasarımcı olan Yves Saint Laurent imzalı kıyafetler de sergide yer alıyor.

Kraliyet ailesi üyelerinin giysileri ile tarihte yeri olan Nancy Mitford ve Hollywood yıldızları Jennifer Lawrence, Charlize Theron ve Lupita Nyong’o’nun giydikleri couture elbiseler sergide dikkat çekecek. Christian Dior’un İngiltere sevgisine odaklanan sergi, markanın İngiltere’de ürettirdiği eldiven, triko ve mücevher ile tasarımcının kendisi için sipariş ettiği Savile Row takım elbiseleri ve 1954 yılında açılan ilk Londra butiğinden fotoğrafları da içeriyor.

Markanın parfümleri de unutulmayarak kız kardeşi Catherine için yaratılan ilk koku Miss Dior’un 70 yıllık Baccarat kristalinden imal edilen ilk şişesi de sergide bulunuyor. 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.