• Arama

Moda Sergilerinin 50 Yıllık Özeti New York’ta Sergileniyor

Moda sergilerinde son 50 senede öne çıkmış olan 80 parçanın sergilendiği Exhibitionism: 50 Years of The Museum sergisi New York'daki FIT Müzesi'nde başlıyor.

2 Şubat günü açılan Exhibitionism: 50 Years of The Museum at FIT sergisi, müzenin 1971’deki ilk sergisinden günümüze kadar gerçekleşen tüm sergilerde yer alan kıyafetlerden oluşuyor. Nisan sonuna kadar açık olacak seçkide, seksenden fazla giysi yer alıyor. Tasarımcı Michael Kors’un FIT Müzesi için “modacının müzesi” dediği kurumda dış giyim kadar iç giyime adanmış sergilerden öne çıkan ürünler seçilmiş. FIT Üniversitesi’ndeki öğrenciler kadar moda sektöründe çalışanların laboratuvar olarak kullanabildiği arşivden alınan parçalar arasında ilk modacılar olan Worth ve Paul Poiret gibi yıldız isimlerin tasarımları görülebilecek.

Hollywood filmlerinde kullanılan kostümlerin de yer aldığı sergide, Greta Garbo’nun 1936’da Camille filminin çekimlerinde giydiği Adrian imzalı siyah tuvalet ve Lauren Bacall’ın 1958’dan beri gardırobunda yer alan ve 2009’da American Beauty’de giydiği takım da serginin filmlere adanmış bölümünde ziyarete açılacak.

Sergide moda tarihinin önemli isimleri kadar, çağdaş modaya yün veren Rei Kawakubo, Versace, Alexander McQueen ve moda akımlarının dışında tutulan Chanel imzalı kıyafetler de yer alıyor. Sunumu geçmiş sergilerin temalarına göre yapılan seçkide, “Masallar” ve “Moda’da Sürrealizm” en dikkat çekecek bölümler olacak.

 Moda tarihinde önemli dönüm noktası sayılan 1960’da ilk defa görülen mini etek ve kağıt elbiselerde sergide unutulmamış. Pek çoğu kişisel bağışlardan oluşan koleksiyonda, Mica Ertegün’ün de bağışladığı 1971 yılına ait Madame Grès imzalı gece elbisesi görülecek.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.