• Arama

Türk Moda Tasarımcıları

Tasarımlarıyla göz önünde bulunan Türk moda tasarımcılarıyla moda ve markaları hakkında konuştuk.

Nocturne

2012 yılında deneyimli ve bir o kadar da genç bir takım ile kurulan Nocturne markası, 6 yıl gibi kısa bir sürede Türk kadının benimsediği bir marka haline geldi. Adını Frederic Chopin’in bir bestesinden alan marka, tasarımda özgünlüğe, kullandığı malzemelerde doğallık ve kaliteye verdiği önem ile şehirli kadının gardrobunda kısa sürede yerini almayı başardı. Markanın kurucusu Can Tarlan markası hakkında merak ettiklerimizi yanıtladı.

Müge Ersin

“Tam olarak nasıl devam edeceğimi bilmediğim bir dönemde Ebru sanatı ile karşılaştım. Suyun üzerindeki desenler ve oluş şekli beni çok büyüledi ve şu anki markamın DNA’sını oluşturdular.”
Nammu markasının yaratıcı Müge Ersin, Ebru sanatından ilham alarak yarattığı ve “sanatsal, renkli, feminen, çabasız ama farklı” olarak tanıttığı markasının hikayesini OGGUSTO okurları için anlattı.

ezra+tuba

İkonik kelebek elbise ve kalp krizini haber vere tişört gibi giyilebilir teknoloji tasarımlarının yanı sıra sürdürülebilir kumaşlarla yarattıkları parçalar ile dikkat çeken Ezra ve Tuba’ya markaları hakkında merak edilenleri OGGUSTO okuyucularına anlattı.

Gamze Saraçoğlu

Parson’s School of Design’da moda tasarımı eğitimi aldıktan sonra DKNY’da staj yapan Gamze Saraçoğlu, 2004 senesinde kendi markasını kurdu. O günden beri Türk moda dünyasını başarıyla temsil eden tasarımcı, modayı ve markasını OGGUSTO için anlattı.

İpek Kıramer

1979 senesinde atölyesini kurup yaptığı çizimleri hayata geçiren İpek Kıramer, 1985 yılında iç giyim dalında adını bütün Türkiye’ye duyurmuştur. Bugüne dek 7000’in üzerinde model hazırlayan modacı tüm çizimlerinde 4 faktörden etkilenmiştir; çok renklilik, romantizm, sportif ve çekicilik… İpek Kıramer, markasının tüm detaylarını OGGUSTO’ya anlattı.

KNITTS

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Sinema okurken kendine bir dünya yaratmaya karar veren KNITSS markasının kurucusu ve kreatif direktörü Duygu Boz, İMA’da 3 sene moda tasarımı ve yönetimi eğitimini tamamladıktan sonra geometrik form ve şekillerden ilham aldığı markasını kurdu. KNITSS, en yüksek kalite İtalyan ipliklerini kullanarak tasarlanan parçalar, kolaylıkla farklı tarzlara adapte edilebilen, şık bir gardırop sunuyor. KNITSS’in kurucusu ve kreatif direktörü Duygu Boz, markasını OGGUSTO okurları için anlattı.

​​​​​​

Mehtap Elaidi

Boğaziçi İşletme mezunu olan Mehtap Elaidi, kurucusu ve kreatif direktörü olduğu markası ile 2000 senesinden beri sofistike çizgisi ve zamansız tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Mehtap Elaidi, 18 senedir içinde bulunduğu modayı ve markasını OGGUSTO için anlattı.

Meltem Özbek

Meltem Özbek, MA ve Vakko Esmod gibi okullarda moda eğitimi aldıktan sonra 2014 senesinde markasını kurdu. Deri konusunda oldukça tecrübeli olan tasarımcı başarılı tasarımları ile dikkat çekiyor. Yetenekli ve başarılı Türk moda tasarımcısı Meltem Özbek, kariyerini ve markasını anlattı.

Jaquette

2014’ten itibaren de kurduğu Jaquette markası ile kendime özgü tasarım ve desenlerle oluşturduğu ceket, palto ve kimonoları moda severlerle buluşturan Elvan Tığlıoğlu, markasını OGGUSTO okurları için anlattı.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.