• Arama

Swarovski kitabı

 

Swarovski Kitabı

120. doğum gününü kutlayan Swarovski’ye şüphesiz en güzel hediye Rizzoli Yayınevi’nden geldi. Swarovski: Celebrating a History of Collaborations in Fashion ismini taşıyan Swarovki kitabı hakkında tüm merak edilenleri Graf von Faber Castell için kaleme aldık.

120 yıllık hayatı boyunca pek çok markayla işbirliği yapan Swarovski’nin özellikle de moda tasarımcılarıyla arası çok iyiydi. Alexander McQueen, Hüseyin Çağlayan ve Mary Katrantzou, tasarımlarında Swarovski taşlarına yer veren isimlerden sadece birkaçı. Dior, Chanel ve Prada da Swarovski ışıltısından vazgeçemeyen markalardan.

Marilyn Monroe’dan Madonna’ya

Nadja Swarovski’nin önzsözünü yazdığı ve markanın geçmişine bir saygı duruşu niteliğinde olan kitabın her bir sayfası görsel bir şölen sunuyor. Marilyn Monroe’dan Madonna’ya kitabın sayfalarını süsleyen pek çok ünlü isim var.

Ünlü moda yazarı Suzy Menkes de kitap için Nadja Swarovski’yle birlikte önsöz yazdı. Menkes, “Swarovski 120 yıl sonra bile hala hayatımıza ışıltı katabilen bir marka” diyor. Swarovski taşları, ihtişamlarıyla dekorasyonda da bolca kullanıldı. Paris’teki Versailles Sarayı’ndaki bu Swarovski taşlı avize de bunun en güzel örneği.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.