• Arama

2018 Müzayedelerinde Satılan En Pahalı 5 Saat

2018 müzayedelerinde rekor fiyata satılan, en pahalı 5 saati bir araya getirdik.

Sotheby’s ve Christie’s gibi dünyanın en ünlü müzayede evlerinde satışa sunulan saatler rekor fiyatlara ulaştı. Başrollerde Rolex ve Patek Philippe bulunan “en pahalı” listesinde ilk 5’e giren saatleri inceleyin.

5. Patek Philippe Ref. 2499 Pembe Altın

Hong Kong’da gerçekleşen bir Sotheby’s tarafından gerçekleştirilen müzayede, 37,5 mm’lik 18 karat pembe altın kasaya sahip olan Patek Philippe Ref. 2499, 2.998.800 dolar ile en pahalıya satılan 5. saat oldu. Pembe altın özelliği ile koleksiyonerlerin en gözde saatlerinden biri oldu.

4. The Neanderthal” Rolex Daytona Ref. 6240

Rolex Daytona “The Neanderthal” Cenevre’deki Phillips Daytona Ultimatum müzayedesinde 3.012.500 dolara satıldı. 1966 yılında tasarlanan bu saat, vintage görünümüyle “The Neanderthal” lakabını aldı. Kusursuz tasarımı ve mükemmel renk uyumu ile saat uzmanlarının favorileri arasında yerini aldı.

3. Patek Philippe Serpico Y Laino Ref. 2499

Patek Philippe ve Rolex’in vazgeçilmez duraklarından Venezüellalı mücevherci Serpico Y Laino ilk olarak 60’lı yıllarda satışa çıkardığı bu saat, Patek Philippe Ref. 2499 serisinin altın kasalı versiyonu. 18 karatlık kasası ve mükemmel işçiliği ile Cenevre’nin Christie’s müzayedesinde 3.234.905 dolara satılarak en pahalı üçüncü saat oldu.

2. Patek Philippe “Asprey” Ref. 2499

Patek Philippe Ref. 2499 serisinin bir başka saati “Asprey” 3.915.000 dolara satılarak listenin ikinci sırasına oturdu. 1952 yılında Asprey markasının bu ikonik saat serine yaptığı dokunuşlar, koleksiyonerlerin ilgisini çekmeye başardı.

1. “The Unicorn” Rolex Daytona Ref. 6265

Listenin başını ise 6 milyon dolar satış fiyatı ile Rolex alıyor. Paul Newman’ın 17.7 milyon dolara satılan Rolex Daytona saatinden sonra ikinci en pahalı Rolex olarak tarihe geçen bu saat, tek beyaz altın olma özelliği taşıyor. Daytona tanınmış bir saat koleksiyoncusu olan John Goldberger'e ait. Goldberger, saatin satışından elde edilen geliri yardıma muhtaç çocuklara bağışladı.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.