• Arama

Chanel’in Courchevel Butiği Açıldı

Chanel’in Courchevel’de yer alan mağazası 9. Sezonu için renove edilerek kapılarını müşterilerine açtı.

Chanel, 9 senedir Fransa’nın ünlü kayak kasabası Courchevel’de sezonluk butiği ile göz kamaştırıyor. İki katlı olan bu etkileyici mağaza, her sene oluşturulan koleksiyonun ruhuna hitap edecek şekilde dekore edilerek kapılarını müşterilerine açıyor. 12 Aralık’ta açılmış olan mağaza Nisan ayının sonuna kadar açık oluyor. Bu sene 2018/19 Sonbahar-Kış koleksiyonu ve 2018/19 Cruise koleksiyonu ile sezonu açacak olan mağaza, sonrasında heyecanla beklenen 2019 İlkbahar-Yaz ön koleksiyonunu raflarına taşıyacak.

Dokuzuncu sezona özel olarak devasa CHANEL yazısı adete bir heykel gibi kapıya yerleştirilerek görkemli bir giriş oluşturuldu. Siyahla verniklenmiş olan 1.2 metre uzunluğundaki harfler, güneşin kayboluşuyla birlikte ışıklandırılıyor. İç dekorunda ise siyah ve beyaz renklerin hakim olduğu butikte farklı grafik desenler bir araya gelerek Chanel’in ruhunu yansıtıyor. 2018/19 Cruise koleksiyonunun bronz tonları ise mağazanın yerlerinde parkelerin arasındaki siluetlerde gizleniyor. 

Duvarlarda hakim olan siyah geniş raflar, butiğin genelini çevreleyerek beyazın saflığı ile birleşerek mükemmel bir kontrast oluşturuyor. Sokaktan geçenlerin de görebileceği bu dekor, gölgeler ve güneş ışınlarıyla oyunlar oynayarak mekanın derinliğini ortaya çıkarıyor. Geometrik şekilli 8 rafta ise sezonun gözde aksesuarları teşhir ediliyor. Butiğin merkezinde ise saatlerin, mücevherlerin ve güneş gözlüklerinin yer aldığı bir bölme bulunuyor. Bu gizlenmiş bölüm, müşterilere özel bir alan vererek aksesuarları denemeleri için bir atmosfer yaratıyor. Butiğin arka bölümünde ilhamını Paris’teki 31. Cambon Sokağı’ndaki tarihi merdivenlerden alan ve müşterileri üst katta bulunan ayakkabı cennetine yönlendiren merdivenler bulunuyor. Parke ve siyah halıyla bezenmiş bu salonda parça parça kırmızı satenler ve Osmanlı tabureleri yer alıyor. 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.