• Arama

2018’in En Popüler 10 Turistik Yeri

Tripadvisor’a göre, 2018 yılında Avrupa’da en çok ziyaret edilen popüler turistik yerleri keşfedin.

Kolezyum Roma, İtalya

Kolezyum, Roma tarihinin en ihtişamlı ve en muhteşem yapıtlarından biri. Kolezyum ve çevresi yalnızca tarihi kalıntı olarak değil aynı zamanda modern Roma’nın kültür, sanat ve ticaret faaliyetlerinin odak noktası. Devasa taşlardan yapılan amfitiyatro, Roma halkına hediye olarak Flavian hanedanından İmparator Vespasian tarafından yaptırılmış. Yapılış amacı, gladyatör dövüşleri, hayvan avı, tiyatro ve eski savaşların temsili gösterilerini yapmak ve halka muhteşem bir eğlence sunmaktı. Roma’yı keşfetmeye başlamak için son derece uygun bir nokta.

Vatikan Müzeleri Roma, İtalya

Vatikan mimari açıdan mükemmelliğe ulaşmış tarihi yapıtlarının yanında resim, heykel gibi plastik sanatların en değerli eserlerinin sergilendiği müzeleriyle biliniyor. Nefes kesici müzelerde, Papa IV. Sixtus için yapılan Sistina Şapeli’nin temeli, Boticelli ve Michelangelo eserleri bulunuyor. Vatikan Müzeleri’nin her biri farklı döneme ait veya farklı konseptlerde eserler içeriyor. Tamamen gezebilmek için bir günden fazlasını ayırmanız gerekiyor.

Özgürlük Heykeli, New York

Amerika’nın sembolü haline gelen Özgürlük Heykeli, 1886 yılında Fransa tarafından armağan olarak verilmiştir. Hakkında birçok metafor bulunan ve sanat dünyasında büyük yankı uyandıran bu heykel, her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor. Liberty Adası üzerinde yer alan Özgürlük Heykeli’ni ziyaret etmek için önceden bilet almanız gerektiğini unutmayın!

Louvre Müzesi, Fransa

Louvre Müzesi, Fransa’nın görkemli şehri Paris’te yer alıyor. Dünya çapında en ünlü ve en büyük müze olarak bilinen Louvre; 1973’lü yıllardan günümüze kadar ulaşmakta. Yüzlerce sayıda klasik ve modern sanatla ilgili şaheserler bulunan müze, her yıl ortalama olarak 6 milyon turiste ev sahipliği yapıyor. Evrensel bir kimliğe bürünen müzenin tüm bölümlerini dolaşmak için bir günden fazlasını ayırmanız gerekiyor.

Eyfel Kulesi Paris, Fransa

Paris’e giden hemen her turistin ilk durağı olan Eyfel Kulesi tarihi eserler ve müzelerle dolu şehrin simgesi. Her yıl 6-8 milyon arası ziyaretçiyi ağırlayan kuleyi gezmek için internetten bilet satın alabilirsiniz. Ya da kule turlarına katılarak rehber eşliğinde gezebilirsiniz. 

La Sagrada Familia Barselona, İspanya

Gaudi’nin hayatını adadığı, eserleri arasında en ihtişamlısı Sagrada Familia Bazilikası, Barselona turunun olmazsa olmaz durağı. Her yıl 4 milyon ziyaretçinin gittiği Sagrada Familia, halktan toplanan bağışlarla, Gaudi’nin diğer bütün eserlerinden elde ettiği gelirle ve giriş ücretleriyle yapımı hala devam ediyor. Sagrada Familia Bazilikası tarihi ve sıradışı mimarisi ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

Golden Gate Köprüsü San Francisco, Kaliforniya

Golden Gate ya da diğer bir ifadeyle Altın Kapı, Amerika Birleşik Devletleri’nin en önemli simgeleri arasında. Metalden inşa edilen Golden Gate, San Francisco ve Amerika’nın Büyük Okyanus ya da diğer bir değişle Pasifik’e açılan kapısıdır. Eşsiz San Francisco manzarasını gün batımında seyretmek veya yunusların gösteri yapmasına izlemek isterseniz, köprüyü yürüyerek ya da bisiklet kiralayarakta geçebilirsiniz.

Stonehenge Wiltshire, İngiltere

Stonehenge, İngiltere’nin en ünlü antik anıtı ve aynı zamanda dünyanın en popüler turistik merkezlerinden biri. Kim tarafından ve ne amaçla yapıldığı bir tartışma konusu olan bu anıtın; astronomi, geometri ve astroloji gibi bilimlerle bağlantılı oldukları düşünülmekte. Başkente yaklaşık 2 saat mesafede bulunan Stonehenge, İngiltere’ye gelen turistlerin keşfetmek için uğradıkları yerler arasında.

Versay Sarayı Versay, France

1668 yılında XIV. Louis tarafından yaptırılan Versay Sarayı, Avrupa’nın en büyük ve en güzel saraylarından. Binaların projeleri Louis La Vau ve Jules Hardouin-Mansart, iç dekorasyonu Charles le Brun, bahçeleri ise büyük peyzaj mimarı Andre Le Notre tarafından tasarlanmıştır. Paris’te gezilecek yerler arasında bulunan Versay Sarayı ve bahçeleri şehir merkezinin biraz uzağında olmasına rağmen birçok turistin uğradığı bir lokasyon.

Büyük Kanal Venedik, İtalya

Venedik’teki en büyük kanal olan Canal Grande, şehrin en önemli simgesidir. Taşımacılık için kullanılan kanal, şehre romantik bir hava katıyor. Kanalı su üzerindeki toplu taşıma, özel su taksileri veya şık gondollarla boydan boya gezerek kanalın kenarlarlarına konumlanan gotik, rönesans, barok veya modern mimari stillerini tüm ihtişamıyla görebilirsiniz.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.