• Arama

Pilevneli Mecidiyeköy Büyük Bir Sergi İle Açılıyor

 Pilevneli Mecidiyeköy, “Fabrika’da: 10 Sanatçı / 10 Bireysel Pratik” sergisi ile açılış yapıyor.

PİLEVNELİ Mecidiyeköy, yepyeni bir mekanla sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Yaklaşık 4000 metrekarelik devasa bir sergileme alanına sahip olan PİLEVNELİ Mecidiyeköy, Mecidiyeköy Likör Fabrikası’nın yerinde şimdiye kadar hiç yapılmamış boyut ve içerikte bir sergiyle açılmaya hazırlanıyor. 11 Aralık – 29 Ocak tarihleri arasında görebileceğiniz “Fabrika’da: 10 Sanatçı / 10 Bireysel Pratik” – “At The Factory: 10 Artists / 10 Individual Practices” adlı sergi 10 sanatçının kişisel sanat pratiğini gözler önüne serdiği işlerin toplamından oluşuyor.

TONY MATELLI Lapses

11 Aralık’ta gerçekleştirilecek sergi, PİLEVNELİ’nin temsil ettiği uluslararası ve yerel sanatçıların işlerinden oluşan bir karma sergi olmasına rağmen her bir sanatçıya kendisini ifade etmesi için ayrılan alan, eser sayısı, eserlerin seçkisi ve sunumuyla aslında her bir sanatçının kişisel sergisi niteliğinde okunabilir. Ölçeği, çeşitliliği, seçkisi ve içerik zenginliği ile alışılagelmiş bir sanat galerisi sunumunun çok ötesinde bir yere konumlanan “Fabrika’da: 10 sanatçı / 10 Bireysel Pratik” adlı sergide yer alacak sanatçılarsa Refik Anadol, Hans Op de Beeck, Daniel Firman, Arik Levy, Tony Matelli, Ida Tursic&Wilfried Mille, Youssef Nabil, Şener Özmen, Jean Pigozzi ve Erdoğan Zümrütoğlu.

YOUSSEF NABIL  I Saved My Belly Dancer

“PİLEVNELİ Mecidiyeköy’ü sadece bir sanat galerisine tahsis edilmiş bir mekan olarak düşünmemek gerekiyor. Ben sen demeden “Biz” bilinciyle plastik sanatlardan modaya, tasarımdan performans sanatlarına, sanatın farklı alanlarını barındıran şehrin sürekli yaşayan sanat merkezini oluşturmayı hedefliyoruz.” diyen Murat Pilevneli projenin hedefini ve vizyonunu bu sözlerle özetliyor. 11 Aralık 2018 tarihinde açılışı gerçekleştirilecek olan PİLEVNELİ Mecidiyeköy şimdiye kadar bir sanat galerisinin el atmadığı ölçek ve içerikte bir sergiye ev sahipliği yapacak.

ARIK LEVY Yansımalar

DANIEL FIRMAN Unplugged

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.