Coco Chanel Kitabı

 

Megan Hess’in Yeni Kitabı Coco Chanel

Dünyaca ünlü moda illüstratörü Megan Hess, Matmazel Chanel'e ait 100'den fazla illüstrasyonun bulunduğu  Coco Chanel kitabını yazdı. Rizzoli yayınevinden çıkan ve moda tutkunlarının rüyalarını süsleyen bu kitabı Graf von Faber Castell için kaleme aldık.

Kitabın yazarı Megan Hess, 2008’de Candice Bushnell’in New York Times’ın en çok satanlarından Sex and the City’nin illüstrasyonlarını çizdi. O günden beri Vanity Fair ve Time dergisi için portre illüstrasyonları yapıyor; Cartier için ikonik sanat eserleri yaratıyor ve New York’un ünlü mağazası Bergdorf Goodman’ın vitrinlerini dekore ediyor. Dünyanın önde gelen lüks markaları için de illüstrasyonlar yapmaya devam ediyor. Ayrıca Megan imza stilini özel ipek eşarplara ve sınırlı sayıda baskılara da yansıtıyor.

Küçük Siyah Elbise

“Coco Chanel” kitabı, Megan Hess’in Chanel tarihi boyunca Coco’nun akılalmaz yaşamından Karl Lagerfeld’in etkisine, “küçük siyah elbise”, lüks çantalar ve inciler gibi moda ikonu gelmiş tasarımları içeren 100 en önemli anı özetleyen büyüleyici illüstrasyonlarının derlemesi.

Coco Chanel 20. yüzyılda kadın giyiminde devrim yarattı. Paris’te küçük bir atölyedeki mütevazı başlangıçtan Chanel No.5, Chanel döpiyes ve 2.55 çanta gibi modanın simgesi haline gelmiş ikonik tasarımlara uzanan bir serüven sonucu Chanel markası sofistike ve çekici olmakla eşanlamlı hale geldi. Araya serpiştirilmiş olan Matmazel’in kendi sözleri ve tarihi anekdotlarla bu kitap, efsanevi moda dehası ve Chanel markasına şekil vermiş anları şık bir ifadesi niteliğinde. Kadınların giyim anlayışını sonsuza dek değiştiren vizyon sahibi Coco Chanel’in dünyası aracılığıyla keyifli bir macera okurları bekliyor.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular