• Arama

Chanel Metiers D'art 2018/19 Defilesi

Metropolitan Müzesi’nde gerçekleşen Karl Lagerfeld imzalı Chanel Metiers D'art 2018/19 defilesi izleyenleri Antik Mısır’a götürdü.

17. kez düzenlenen Chanel takvim dışı koleksiyon defilesi Metiers D’Art bu sene New Yorktaki Metropolitan Müzesi’nde gerçekleşti. “Mısır Uygarlığı beni her zaman büyüledi” diyen Karl Lagerfield bu defilenin tasarımlarını Antik Mısır’den ilham alarak tasarladı. Antik Mısır’da Romalılar tarafından inşa edilen ve 60’lı yıllarda Metropolitan Müzesi’ne verilen “Temple of Dendur” tapınağı ise podyumu süslüyordu.

 

 

 

Koleksiyonun çizgilerin çok sade, formların geometrik ve belirgin, silüetler ise son derece sofistikeydi. Altın renginin hakim olduğu tasarımlarda altının birçok varyasyonunu gördük. Güneş ışığına vurgu yapan en parlak altın rengi, yıllar içinde eskimiş olan altını parlatınca ortaya çıkan renk ve bronz altın bu varyasyonların başlıcalarıydı. Ayırca çatlak görünümlü altın da defileye hakimdi. Bunun dışında tasarımlarda; bej, siyah, beyaz, turkuaz, kırmızı, mercan, mor gibi renkler de vardı.

 

 

 

Tüm tasarımlar oldukça zarif, feminen ve enerji doluydu. Bele takılan geniş kemeler, omuzlardaki vatkalar, diz hizasındaki elbise ve paltolar, önü kısa arkası uzun etekler, örgü triko ve hırkalar ve Maison Michel imzalı şapkalar koleksiyonun öne çıkan parçalarındandı. Ayrıca küçük piramit şeklindeki çantalar çok konuşulan bir aksesuar oldu. Bazı parçalarda ise timsah, yılan, iguana gibi sürüngenlerin derisini anımsatan baskılar dikkat çekti. Mücevherlerde ise sokak sanatından Art Deco ve İlk Çağlara kadar çeşitli izler vardı. Altın kelepçe bilezikler, bükülmüş deri bilezikler, dövülmüş madalyon kolyeler, Chanel harfleriyle tasarlanmış zincirler bunlardan bazılarıydı. 1920’lerden kalan New York silüetinin bulunduğu Chanel Art Deco mücevheri, elbise eteklerine ve kollarına işlendi.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.