• Arama

Pantone 2019 Yılın Rengi Living Coral ile 5 Dekorasyon Önerisi

 

Pantone renk uzmanlarının 2019'un rengi olarak açıkladıkları Living Coral ile evinizde çekici bir görünüm yaratabilirsiniz.

Girdiği mekanda hafiflik ve sakinlik hislerini yaratan Pantone 16-1546 Living Coral yani canlı mercan rengini evlerinize taşımanın stil sahibi 5 yolunu sizler için araştırdık. Kullanıldığı dekorasyon kurgularına optimist bir atmosfer kazandıran bu rengi ister duvar yüzeylerinde, ister mobilya ve aksesuarlarla evinize dahil edin Pantone renk uzmanları  her şekilde mekanınıza canlılık ve otantik bir görünüm yükleyeceğinizin garantisini baştan veriyorlar.

Duvar boyası tercihinizi mercan tonlarından yana kullanın

Mercan resiflerinin canlı pembesinden ilhamını alan Pantone rengini duvarınızda uygulayarak sofistike bir atmosfer kurgulayabilirsiniz. Hasır veya bambu mobilyalar bu renk ile uyumlu bir bütün oluşturuyor. Son dönemlerde popüler olan kuru çalılar, tüyler ve dallar ise rengin doğal çekiciliğini artıran objeler arasında.

Mercan rengini mekanınıza mobilyalarla dahil edin

Şeftali, somon ve mercan renkleri arasında değişen bir koltuk veya kanepe girdiği mekana canlılık katacak ve ortamın enerjisini yükseltecektir. Vintage stilindeki kurgular ile retro mobilyalara çok yakışan bu rengi kullanırken mercanın tonsürton renklerine de perde veya halı gibi diğer dekorasyon unsurlarında yer vererek etkisini artırabilirsiniz.

Mercanı adaçayı yeşili ve pirinç aksesuarla kombinleyin

2018 sonlarında trend otoritelerinin yeni tasarımlar için işaret ettiği adaçayı yeşili, Pantone renk uzmanlarının 2019'un rengi olarak seçtikleri mercan rengiyle bir araya geldiğinde mekanda dengeli ve ruhu dinlendiren bir hava yaratıyor. Ayrıca mercan rengini pirinç yüzeylerle kombinlemek mekandaki zen ve hafiflik hissine lüks dokunuşlar katacaktır.

Mercan rengine fon olarak sakin ve soft tonlar seçin

Mercan renginin etkisini artırmak için fon renginizi nötr ve soft tonlardan tercih edin. Örneğin zeminleri ve duvarları beyaza boyanmış bir mekanda kullanılan mercan renkli bir koltuk veya bej bir kanepe üzerine yerleştirilen mercan renkli yastıklar dekorasyonda odak noktası yaratacaktır.

Çalışma masanızda mercan renginin motivasyon artırıcı gücünden yararlanın

Marshall'ın renk uzmanları mercan rengini "Pervasız, enerjik, neşe veren ve her türlü mekâna pozitif enerji katan canlı bir renk" olarak tanımlıyor. Bu rengi çalışma alanınıza taşıyarak motivasyonunuzu artırabilir, seramik ve cam gibi doğal malzemelerle buluşturarak aurası yüksek bir ortam kurgulayabilirsiniz.

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.