• Arama

Daniel Libeskind’dan Noel Ağacı İçin Dev Swarovski Çivili Yıldız

Daniel Libeskind’ın Rockefeller Center’da 2018 Noel ağacı için hazırladığı dev Swarovski çivili yıldızı görün.

Yeni yılın gelmesiyle hayranlık uyandıran tasarımlara sahip Noel ağaçları, özellikle Manhattan’daki Rockefeller Center’da sıradan hale geldi. Daniel Libeskind’ın tasarladığı, yaklaşık 900 pound ağırlığında olan dev Swarovski yıldızın çapı dört santimetre olan 9 metre genişliğe sahip ve merkezden çıkan 70 sivri ucuna yerleştirilmiş 3 milyon çift koni kristal ile tasarlanmıştır. Her çıkıntılı kenar, iç yüze yapıştırılmış kristallerle altı milimetrelik ESG cam kullanılarak oluşturulmuş ve Swarovski tarafından geliştirilen LED aydınlatma bileşenlerine sahiptir. Oluşumun başlangıcından itibaren 70 adet özel işlenmiş alüminyum bileşen ve 140 tane LED aydınlatma noktası kullanılarak üretildi. Yıldızın tamamlanması iki yıl sürdü ve Rockefeller merkezine çok özenle yerleştirildi.

Teknoloji, biçim, karmaşıklık, milyonlarca kristal… Tasarlayışını yorumlayan Libeskin, “Bu, dinamik ışığa patlayan üç boyutlu bir panoramik yıldız olan bir heykel” dedi. Yıldız dekore edilmiş 12 metrelik ve 12 ton Norveç ladin kullanılarak yapılmış ağaç 106.400 lümen beyaz ışık yayarken tüm ihtişamıyla göz alıcı bir görüntüye dönüşüyor. 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.