Woody Allen Kitabı: A Retrospective

 

Woody Allen Kitabı: A Retrospective

Modern sinema tarihinin en önemli senarist ve yönetmenlerinden biri olan Woody Allen’ın 80. doğum günü ve senaristliğinin 50. yıl dönümü şerefine Thames & Hudson tarafından çıkan Woody Allen A Retrospective kitabını  Graf von Faber Castell için kaleme aldık.

Sinema dünyasının ikonik ismi Woody Allen, film tarihinde bir ikon haline gelmiş olan Woody Allen’ın parlak fikirler ile dolu portfolyosunda, romantik komedilerden gerilim hikayelerine kadar çeşitli türlerden elliden fazla film yer alıyor. Annie Hall, Manhattan ve Stardust Memories gibi klasikleşmiş olan filmler de bu etkileyici portfolyoya dahil olan filmler arasında.

Set resimleri, film galaları ve aktörün özel hayatından alınmış 250’den fazla karenin bulunduğu kitap, Allen’ın filmografisini ve oyunculuk kariyeri hakkında yazar Tom Shone’un notlarını da barındırıyor.

Woody Allen Filmleri

Yazarın Allen hakkındaki bilgilendirici analizleri ve Allen’ın klasikleşmiş alıntıları da okuyuculara bu yaşayan efsanenin hayatı hakkında fikir sahibi olma şansı tanıyor.

Kitabın yazarı Tom Shone, Intelligent Life dergisinin film kritiklerini yapmak dışında New York Üniversitesi’nde film tarihi dersleri veriyor.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular