Kış Ortasında Yaz Keyfi Sunan Destinasyonlar

 

Kış Ortasında Yaz Keyfi Sunan Destinasyonlar

  Kış güneşiyle yetinemeyenler veya deniz ve güneş keyfinin olduğu bir tatile ihtiyaç duyanlar... OGGUSTO, Kenya'dan Kanarya Adaları'na kışın gidilebilecek en sıcak destinasyonlarını kaleme aldı.

Anse Macquereau, Oetker Collection Masterpiece Hotels üyesi olan Fregate Island’ın yedi göz kamaştırıcı plajından biri. Özel olarak rezerve edilebilen plaj, Brad Pitt’in ilk balayı için tercihiydi. Mahremiyetin tamamen sağlandığı plajda kimseyle karşılaşılmasa da özenli bir biçimde yerleştirilmiş havlu ve soğuk su misafirlerin her arzusunun karşılanacağının göstergesi. Denizaltı dünyası tutkunları için scuba diving ve şnorkelle dalış imkanı sunuluyor.

Amerika’nın en hip, en stil sahibi, en merak uyandıran oteli olan Betsy huzur ve sessizlik arayanlardan ziyade hızlı yaşamayı sevenlere önerilebilir. “New Yorker”ların kısa kış tatilleri için tercih ettiği otel Ocean Drive’ın sonunda, Art Deco bölgesinde yer alıyor. South Beach (SoBe)’in karşısındaki konumuyla okyanus manzarasına hakim olan Betsy’nin çatı katında keyif yapmak veya jazz gecelerinden birine katılmak unutulmaz bir deneyim olacaktır. Miami’de sıcaklık Nisan ayına kadar 20ºC lerde seyrediyor.

Aralık ayında güneş ve deniz Kenya’ya cömert yüzünü gösteriyor. Kenya’nın en lüks otellerinin yer aldığı Malindi dünya jet setinin soğuk aylardan kaçmak için favori destinasyonlarından. Su sporlarına ilgisi olanlar için doğru bir seçim. Karada eğlenceli vakit geçirmek isteyenler ise ahşap el sanatlarıyla uğraşan zanaatkarları izleyebilir restoranların tadını çıkarabilirler. Malindi’nin gece hayatı da oldukça renkli. Diani Beach doğu kıyılarından başlayıp alabildiğine uzanıyor. Lagünden resiflere ulaşmak için şnorkel ekipmanı kiralamanın maliyeti düşük. Su sporları ve 18 delikli golf sahası ilgisini çekmeyenler için alternatif beyaz kumlarda güneşlenirken mango veya Hindistan cevizinin tadını çıkarmak ve yiyeceklerini maymunlara kaptırmamak!

Ödül sahibi plaj, inci beyazı kumları, türkuazın her tonunu sunan denizi ve sayısız palmiyeleriyle 12 mil boyunca uzanıyor. Resifler şnorkel ve dalgıçlık için mükemmel ortamı sunuyor. Uzun bir sahile sahip olan The Grace Bay Club misafirlerine otel binasında veya yeni binada özel konaklama seçenekleri sunuyor. Anani Spa ve okyanus önündeki tek gurme restoran Anacaona tatile keyif katıyor.

Olağanüstü plajlar için Karayipler’in klasik destinasyonu Barbados, sunduğu sofistike sosyal yaşamı ve birinci sınıf restoranlarıyla öne çıkıyor. Termometreler Mart ayının sonuna doğru 30ºC’a kadar yükseliyor ancak suyun sıcaklığı sabit 26ºC. Harikulade bahçelerinin yer aldığı 50 dönüm arazi üzerine kurulu The Coral Reef Club, bütün zarafetiyle lüks bir deneyim vadediyor.

Kanarya Adaları’nın en büyüğü olan Tenerife kalabalık otellerden beş yıldızlı şık butik otellere kadar birçok seçenek barındırıyor. Ocak ve Şubat ayında sıcaklık 20 ºClerde seyrediyor ve güneylere indikçe ısı yükseliyor. Adanın güneybatı kıyısında yer alan The Ritz Carlton Abama Beach özel villa seçenekleri ve mükemmel plajlarıyla göz dolduruyor. Ayrıca otelde yer alan on restorandan biri iki bir diğeri ise bir Michelin yıldızına sahip.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular