• Arama

Sanatseverler İçin Hediye Önerileri

Hediye seçmenin oldukça zor olduğu sanatsever dostlarınıza alınabilecek en güzel hediye alternatiflerine göz atın.

Abidin Dino’nun Yüzüncü Doğum Yıldönemine Özel Baskılar

Çağdaş Türk resminin öncülerinden ressam Abidin Dino’nun yüzüncü doğum yıldönümüne özel hazırlanan baskılar, sanatseverlere alınacak en güzel hediyelerden biri. Ressamın “Son İzler” Dizisi’ni oluşturan on eser, Galeri Nev editörlüğünde, Abidin Dino’nun eşi ve varisi Güzin Dino’nun özel izni ile, 300 gram Hahnemuehle kağıdı üzerine ipek ile basılmış. Soğuk damga ile mühürlü baskılar 115 nüsha ile sınırlı, o yüzden sanatseverler ve koleksiyonerler için çok özel bir hediye alternatifi olabilir.

Bilgi Al

Beyaz Lale Kart Üyeliği

İstanbul Caz Festivali’nden İstanbul Bienali’ne İKSV’nin düzenlediği tüm festivallerde ayrıcalıklar sağlayan Lale Kart Üyeliği ile sanatseverleri mutlu edebilirsiniz. Lale Kart üyeleri İKSV’ye katkı sağlarken festival ve etkinliklerin yanı sıra İstanbul’un her iki yakasındaki buluşma noktaları arasında yer alan seçkin kültür, sanat ve yaşam mekânlarında indirimlerden de faydalanıyor. Beş üyelik kategorisi olan Lale Kart’lardan Beyaz Lale Kart üyeliğinde öncelikli bilet satın alma, biletlerde indirim, açılışlarda ve belirli festivallerde davetiye hakkı gibi ayrıcalıklara sahip olunuyor.

Satın Al

Art50.net’ten Sanat Eserleri

Art50.net, sanatla yaşamayı bir hayat tarzı haline getiren ya da getirmek isteyen sanatçı, koleksiyoner ve tüm sanatseverleri aynı çatı altında buluşturuyor. Sanat eserlerini online ortamdan da satın alabileceğiniz galeriden sanatseverler için bu 4 farklı eser de evlerinde sergileyebilecekleri harika birer hediye alternatifi.

Hadra Tanrıverdi Birecik - Kızıl Deniz


Satın Al

Hüseyin Rüstemoğlu – İlişkiler Çelişkiler ve Melankoli Serisi 9

Satın Al

Aslı Aydemir – Chinatown 27

Satın Al

İdil Güral - Dönüşüm

Satın Al

Salzburg’da Mozart Haftası Gezisi

Ocak ayında gerçekleşecek SeturSelect’in “Salzburg’da Mozart Haftası” gezisi ile sanatsever arkadaşınızı senenin ilk seyahatine gönderebilirsiniz. Salzburg her yıl, kış mevsiminin en karanlık ve soğuk olduğu günlerde, Mozart'ın ruhuyla aydınlanıyor. Harika çocukluktan dahi besteciliğe uzanan kısa ama dopdolu bir yaşamın başladığı yer burası olduğundan, ustanın doğum günü 27 Ocak'ı da içeren tarih aralığında her yıl çok sayıda konser, toplantı, film gösterimleri ve resitaller düzenleniyor.

Satın Al

Sanata Yeni İlgi Duyanlar için Sanatın Öyküsü

E.H. Gombirch’in Sanatın Öyküsü eseri sanata yeni başlayanlar için veya ilgi duyup bilgisini genişletmek isteyenler için harika bir başlangıç kitabı. Genel anlamda tüm sanat akımlarını öğrenebilecekleri ve eserleri fotoğraflı olarak inceleyebilecekleri bu kitap ile sanatseverleri mutlu etmek çok kolay. Okudukça öğrenecek, öğrendikçe sanatla daha da iç içe olacaklar. Kitabın ana amacı bu alana yeni girenlere, onları ayrıntılarla boğmadan genel olarak bilinmesi gerekenleri vermek, iddialı çalışmalarla sayfaları dolduran çok sayıdaki isim, dönem ve üslubu onların kolayca anlayabileceği bir şekilde düzenlemek ve böylece daha uzmanlaşmış kitaplara başvurabilmelerini sağlamak.

Satın Al

Feride Çelik ile Sanat Söyleşisi – “Birth Of Venus” Botticelli

Sanatseverlerin en çok sevdiği şeylerden biri de yeni şeyler öğrenmektir. Botticelli’nin Birth of Venus eserini herkes bilse de bu eserin günümüz plastik cerrahi dünyasına olan etkileri yönünden bir okuma da oldukça enteresan olacaktır. Sacred 7 Travel’in Sanat Danışmanı Feride Çelik ile yaptığı sanat söyleşisinde Rönesans döneminin öncü sanatçılarından Botticelli’nin halen günümüzde yankı uyandıran “Birth of Venus” isimli eseri yorumlanırken günümüz Plastik Cerrahi dünyasına olan etkileri yönünden de okumalar yapılırken, modern çağın güzellik endüstrisi kadınları birer ‘Venüs’ olmaları yönünde nasıl etkilediği konuşulacak.

Satın Al

Sanatçılar Üzerine Kitaplar

Sanatseverlerin kitap okumayı çok sevdiğini düşünülürse onlara alınabilecek en güzel hediyelerden biri de sanatçılar üzerine yazılan kitaplar. “Coffeetable book” olarak da görülen bu kitapları hediye alacağınız kişinin sevdiği veya merak ettiği sanatçılardan seçebilirsiniz. Ya da klasikleşen efsanevi sanatçıların yanı sıra son dönemde yeniden gündeme gelen ünlü sanatçılara da yönelebilirsiniz. Mesela geçtiğimiz günlerde “Bir Sanatçının Portresi - İki Yüzlü Havuz” eseri rekor fiyata satılarak yaşayan en pahalı ressam ünvanını alan David Hockney’nin Taschen’den çıkan sınırlı sayıda özel kitabı güzel bir tercih olabilir. Bu özel kitapta Hockney’nin 60 yıllık sanat eserleriyle geçmişten günümüze sanatçının eserlerinde yolculuğa çıkabiliyorsunuz.

Satın Al

Pollock

Satın Al

Caravaggio

Satın Al

Dali

Satın Al

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Onaylı Resim Okuma ve Üslup Tarihi Eğitimi

Mimar Sinana Güzel Sanatlar Üniversite’sinden onaylı bu eğitim, resmi sevenleri ve resme ilgi duyanları; sanatın içerik ve anlamı, sanat tarihi, sanatta mekân, tarih, kompozisyon ana konularında bilgilendirmeyi hedefliyor. Resim Okuma ve Üslup Tarihi eğitiminde, Gotik-Rönesans başlangıcından Realizm’e kadar uzanan üsluplar, Prof. Dr. Kemal İskender’in anlatımıyla 5 bölüm halinde ele alıyor.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.