• Arama

Sömestr Tatili İçin En Güzel Rotalar

2019 Sömestr tatili için destinasyon önerilerini bir araya getirdik.

2018-2019 eğitim-öğretim döneminin ilk yarısı 18 Ocak 2019’da sona eriyor ve ikinci yarısı 4 Şubat 2019 tarihinde başlıyor. Siz de çocuğunuzun yarı yıl tatiline denk gelen 21 Ocak-1 Şubat 2019 tarihleri arasındaki sömestrı bir seyahatle değerlendirmek istiyorsanız önerilerimize göz atabilirsiniz.

Belgrad Seyahati

Sırbistan’ın başkenti Belgrad, günün her saati yaşayan, huzurlu ve aydınlık çehresiyle sizi içine çeken bir şehir. Balkanlar’ın Paris’i olarak da adlandırılan Belgrad’ı yurt dışı seyahatlerinin gözdesi yapan en önemli etkenlerden biri, vize uygulamasının olmaması. Dokusu tarih yüklü bu şehirde keyifle vakit geçirebilir, doğal güzelliklerin ve leziz Balkan mutfağının tadını çıkarabilirsiniz.

Sömestr Tatilinde Belgrad Turu detayları için tıklayın.

Nice ve Cote d’Azur Seyahati

Dünyaca ünlü plajları, doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla ziyaretçilerini kendine hayran bırakan Fransız Rivierası, Sömestr tatili için ideal bir rota olabilir. Eğer sanatla iç içe bir seyahat yapmak isterseniz Nice yakınlarındaki bir tepenin üstüne kondurulmuş ve her devirde birçok sanatçıya ev sahipliği yapmış Orta Çağ köyü St. Paul de Vence’yi de mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Nice ve Cote d’Azur Turu detayları için tıklayın.

İtalya Seyahati

Sömestr tatilini klasik bir İtalya turuna dönüştürmek isterseniz yönünüzü Venedik-Floransa-Roma rotasına çevirebilirsiniz. Tarih, sanat ve leziz yemeklerle hem zihninize hem de bedeninize olağanüstü bir ziyafet çekebilirsiniz.

Klasik İtalya Turu detayları için tıklayın.

Hindistan ve Nepal Seyahati

‘Pembe şehir’ olarak bilinen Jaipur, Moğol İmparatoru Şah Jahan tarafından eşi için yaptırılmış Taj Mahal, kutsal ölü yakma törenleri ile Varanasi ve mistisizm dozu yüksek bir seyahat… İnançları, ritüelleri, mimarisi ve yemekleri ile bambaşka bir deneyim sunan bu coğrafya, Sömestr tatilini dolu dolu değerlendirmek isteyenler için ideal.

Hindistan ve Nepal Turu detayları için tıklayın.

Güney Afrika Seyahati

Kış mevsiminde yazı yaşamak için rotanızı güneye, en güneye çevirin ve Güney Afrika’nın birbirinden eşsiz şehirlerinde bir maceraya çıkın. Ülkenin başkentlerinden Cape Town, en büyük şehri Johannesburg, safari cenneti Sun City ve Pilanesberg keşfedebileceğiniz unutulmaz merkezlerden.

Güney Afrika Turu detayları için tıklayın.

Paris Seyahati

Tarihe, kültüre ve sanata doyup çocuklarınızla çocukluğunuzu yaşayabileceğiniz bir şehir varsa, orası tabii ki Paris’ten başkası değil. Şiirlere ve şarkılara konu olan caddeleriyle; Louvre Müzesi, Aşıklar Tepesi ve katedralleriyle Paris aynı zamanda dünyanın en güzel hayal merkezi Disneyland’a da ev sahipliği yapıyor. Çocuklarınızla unutulmaz anılar biriktirmek için ideal bir destinasyon.

Paris Turu detayları için tıklayın.

Barselona Seyahati

İspanya’nın Katalan Bölgesi’nde yer alan Barselona; sanat, mimari, kültür ve eğlence açısından son derece zengin bir şehir. Bu seyahatinizde Park Güell'e gidebilir, bitmeyen kilise olarak da bilinen La Sagrada Familia'yı gezebilir, Barselona’nın sahil bölgesi olan Barceloneta'yı keşfedebilirsiniz. Şehre 1,5 saat mesafede yer alan Salvador Dali’nin kendi elleriyle tasarladığı müzeyi ise mutlaka ziyaret etmenizi öneririz.

Barselona Turu detayları için tıklayın.

Amsterdam Seyahati

Su kanalları, müzeleri, sıra sıra dizilmiş kırmızı tuğlalı şirin evleri, renkli gece hayatı ile Hollanda’nın başkenti Amsterdam’ı keşfetmek için Sömestr ideal bir zaman olabilir. Yolunuzu bu taraflara düşürmüşken dünyanın sayılı limanlarından olan Rotterdam’ı, seramik yapımıyla ünlü Delft kasabasını ve ülkenin idari başkenti Lahey’i de görmeden dönmeyin.

Amsterdam Turu detayları için tıklayın.

Alsace Seyahati

Fransa’nın gizli cenneti Alsas, size kendinizi Orta Çağ’da hissettirecek bir mimariye ve doğal ahenge sahip. Dünyaya namını üzümleri ile salan Alsas’nın başkenti harikalar şehri Colmar, Avrupa Birliği’nin ikinci önemli merkezi Strasbourg ve kara ormanların incisi Baden Baden bu seyahatinizde keşfedebileceğiniz eşsiz yerlerden.

Alsace Turu detayları için tıklayın.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.