• Arama

Gamze Saraçoğlu’ndan Mickey’nin 90. Yaşına Özel Koleksiyon

Walt Disney’in en ünlü karakteri neşeli, iyimser ve dost canlısı Mickey, 90. yaş kutlamaları için Türkiye’den sadece Gamze Saraçoğlu ile çalıştı. Bu çok özel koleksiyonu Gamze Saraçoğlu ile konuştuk.

Dünya çapında tanınmış modacılara ses getiren tasarımlar için ilham veren Mickey’nin 90. yıl dönümü kutlamaları kapsamında, Türkiye’nin önde gelen moda tasarımcısı Gamze Saraçoğlu “Inspired by Mickey” adlı çok özel bir kapsül koleksiyon hazırladı.

Disney iş birliğinde Mickey’nin evrensel cazibesi, iyimserliği ve pozitifliğinden ilham alınarak oluşturulan bu kutlama koleksiyonu Penti, Taç Linens ve Hayat Su için oluşturulan tasarımlarla hayat buldu. 

Gamze Saraçoğlu Penti için spor kıyafetler, pijamalar ve iç çamaşırları; Taç Linens için nevresim takımları, yatak örtüleri, kırlent, banyo ve el havluları; Hayat Su için de birbirinden şık üç su şişesi tasarladı.

Mickey’nin 90. yaşına özel hazırladığı koleksiyonu Gamze Saraçoğlu ile atölyesinde konuştuk.

2018’in Ocak ayında Disney ile bir araya gelen Gamze Saraçoğlu için Mickey çocukluğundaki en özel karakterlerden biri. İlk kez 6 yaşında Disneyland’a gerçekleştirdiği seyahatte tanıştığı Mickey ile özel bir bağ kuran Saraçoğlu, o yaşlarda bile Mickey’nin pozitifliğinden, iyi niyetinden etkilendiğini hatırlıyor. Mickey ile birlikte fotoğraf da çektiren Saraçoğlu, Disneyland seyahatinden sonra bile Mickey’i unutamamış ve O’na ait bir sürü objeyi toplamaya başlamış.

Tıpkı Mickey gibi pozitifliği ile içinizi ısıtan Saraçoğlu’nu Disney Türkiye ekibi de öyle görmüş olmalı ki Mickey’e en uygun tasarımcının Gamze Saraçoğlu olabileceğine karar vermişler; Ocak ayında atölyesinin kapısını çalmışlar. Önce bir marka için görüşülürken iş birliği daha da genişletilerek kapsül koleksiyona üç marka dahil edilmiş.

Herkesin Mickey’si benim ise arkadaşım

Koleksiyonun yaratılma sürecinde Nisan ayında Mickey, bizzat Gamze Saraçoğlu’nu atölyesinde ziyaret etmiş. Bu ziyaret aslında Saraçoğlu’nu da çok heyecanlandırmış; Mickey’nin pozitifliği, enerjisi ve neşesi Gamze Saraçoğlu’nu da büyülemiş

Bir kutlama koleksiyonu hazırladığını söyleyen Gamze Saraçoğlu ana temada üç marka için tasarladıklarının bir bütünde topladığını ifade ediyor. Mickey’nin geleneksel renkleri kırmızı, siyah, beyaz ve sarıyla birlikte altın rengini de tasarımlarına ekleyen Saraçoğlu bu kutlama temasını taçlandırmış. Koleksiyonda Mickey’nin en çok kullandığı sözler “Oh Boy!” ve en çok bilinen jestleri de yerini alıyor.

“Herkesin Mickey’si, benim ise arkadaşım,” diyen Saraçoğlu Mickey ile gerçekleştirdiği iki buluşma sonrasında onunla artık arkadaş gibi hissettiğini ve Mickey’nin doğum günü vesilesi ile Disney ile çalışmaktan çok mutlu olduğunu ifade ediyor. 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.