• Arama

Modacılar Mickey’i Koleksiyonlarına Nasıl Taşıdı?

“Geçmişten günümüze moda dünyasında gördüğümüz Mickey’i tasarımcıların defilelere nasıl taşıdığını inceledik.” 

Walt Disney’in en ünlü karakter tasarımı Mickey; neşeli, iyimser ve dost canlısı tavırlarıyla dünya çapında her yaştan hayranına ilham veren bir kültür ikonu haline geldi. “Steamboat Willie” filmiyle beyazperdede ilk kez seyirciyle buluştuğu 18 Kasım 1928’den bugüne yayıncılık, perakende, moda, müzik, spor, sinema ve televizyon sektörlerine ilham verdi. Biz de 90. yaş günü için Mickey’nin moda sektöründeki yerini inceledik ve geçmişten günümüze yüksek moda markaların koleksiyonlarına nasıl yön verdiğine göz attık.

Gucci

Gucci’nin İlkbahar/Yaz 2019 defilesinde Mickey çantalar boy gösterdi. Mickey’nin başından oluşan bu tatlı çantalar moda dünyasında çok ses getirdi.

JC de Castelbajac

Tasarımcı Jean Charles de Castelbajac, İlkbahar/Yaz 2012 sezonunda Mickey’i podyuma taşıdı. Mickey ile elbiseleri süsleyen tasarımcı o sezonun en eğlenceli koleksiyonlarından birine imza attı.

Alexander McQueen

İlkbahar/Yaz 2008 sezonunda gerçekleşen defile sonrasında kırmızı Mickey’li sweatshirt ile podyuma çıkan Alexander McQueen o sezon Mickey trendini alevledi.

Marc Jacobs

Marc Jacobs, İlkbahar/Yaz 2016 sezonunda midi eteklerin üzerine giydirdiği Mickey’li kısa sewatshirt ile sezon trendini belirlemiş oldu.

Jeremy Scott

Jeremy Scott, Sonbahar/Kış 2009 erkek defilesinde Mickey ayakkabılar ile dikkat çekti. 2010 yılında da Adidas ile iş birliği yaparak ikonik “Originals” ayakkabıları Mickey ile yeniden yorumladı.

Dolce&Gabbana

Dolce&Gabbana, Sonbahar/Kış 2011 sezonunda renkli ceket ve sweatshirt’lerin üzerine Mickey’i taşıdı. Tasarımlarda hem ters bir şekilde Mickey Mouse yazıyordu hem de Mickey’nin kendisi vardı.

Iceberg

Londra Moda Haftasında yer alan Iceberg’in Sonbahar/Kış 2016 defilesinin erkek koleksiyonunda Mickey, pantolon ve sweatshirt’lerin üzerindeydi ve tasarımcı bu parçaları takım olarak giydirdi.

Anya Hindmarch

İngiliz tasarımcı Anya Hindmarch, İlkbahar/Yaz 2015 sezonunda sunduğu koleksiyonda Mickey’nin el figürünü çantaların üzerinde kullandı.

Coach

Coach, 2016 yılında Disney ile iş birliği yaparak Mickey temalı bir kapsül koleksiyon çıkardı. Genel olarak çanta ve t-shirt’ten oluşan koleksiyon Mickey hayranları tarafından hızla satın alındı.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.