Louis Vuitton Volez, Voguez, Voyagez Sergisi

 

Louis Vuitton Volez, Voguez, Voyagez Sergisi

Paris Grand Palais, Louis Vuitton Volez, Voguez, Voyagez sergisiyle markanın 1845'den bu güne uzanan yolculuğuna ışık tutuyor. Grand Palais, 1900 yılında, 48 milyon ziyaretçi alan son derece muhteşem bir uluslararası sergiyle eş zamanlı olarak kuruldu. Yeni yüzyılın dönüm noktası olan bu dönemde, serginin seyahat çantaları ve deri departmanından George Vuitton sorumluydu. Atlıkarınca şeklindeki sıra dışı Louis Vuitton standı, moda evinin en yenilikçi valiz ve çantalarını sergilerken ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Robert Carsen tarafından tasarlanan tematik sergi, bir Louis Vuitton sembolü olan antika sandıkla başlayan 9 farklı bölümden oluşuyor. Son derece modern bir tasarım olan bu sandık, moda evinin nasıl bir tasarım ile öne çıkacağını öngörerek Louis Vuitton’un cüretkar ruhunu temsil ediyor. Sergide yer alan objelerin bir kısmı, Louis Vuitton mirasına ait parçalardan oluşurken bir kısmı ise Palais Galliera, Musée de la Mode de la Ville de Paris’den ödünç alınan objelerden oluşuyor.

Louis Vuitton’un CEO’su Michael Burke sergiyi “ Louis Vuitton her zaman avangard yaratıcılığın öncüsü oldu. Bu marka, eğer ki bir yüzyıl sonra hala modanın merkezinde duruyorsa, bunun sebebi her zaman geçmişten aldığımız ilhamı günümüzün trendleriyle buluşturmamızda yatıyor.” sözleriyle serginin ipuçlarını paylaştı. Zanaatkarlığa adanan bölüm serginin kapanış noktası oluyor.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular