• Arama

Van Cleef & Arpels Alhambra Koleksiyonu 50. Yaşını Kutluyor

Yaratılışından 50 sene sonra Van Cleef & Arpels, Alhambra koleksiyonunu yeni modeller ile genişletti.

Takvimler 1968’i gösterdiğinde mücevherevi Van Cleef & Arpels şansın gerçek sembolünü tanıttı: Alhambra koleksiyonu. Dört yapraklı yoncadan esinlenilerek tasarlanan motif, zamansız stilin ve incelikli işçiliğin en nadide örneklerindendi. 

“Şanslı olmak için şansa inanmalısınız.”

Jacques Arpels

Kendini ilk olarak mücevherevinin 1920’lerdeki kayıtlarında gösteren dört yapraklı yonca, seneler içinde olağanüstü bir koleksiyona ilham kaynağı oldu ve kazandığı başarı ile dünyanın şans ikonuna dönüştü.

Altın tanelerinden yapılan her yüzey mercan, lapis, oniks gibi renkli taşlarla ve tabii ki inci ve kaya kristali ile bezeniyor. Mücevherevinin geçen 50 sene içinde zarafetinden ödün vermeyen işçiliği ve yorumlarla kavuştuğu zenginlik onu her geçen gün daha kıymetli kılıyor.

Yaratılışından 50 sene sonra Van Cleef & Arpels, Alhambra koleksiyonunu yeni modeller ile genişletti. Koleksiyonun orijinal estetiğine sadık kalınarak motiflerin çevrelerine işlemeli kontürler eklendi. 

Malzeme paletinin genişlemesiyle seneler içinde zenginleşen Alhambra koleksiyonuna 50. yılında sınırlı sayıda üretilecek dört istisnai model eklendi; bir yanda lapis lazuli ve pırlantaları ortaya çıkaran sarı altın, diğer yanda ise kaya kristali.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.