• Arama

Yılbaşı Ev Dekorasyon Trendlerine Göre Süsleme Fikirleri

Zamansız yılbaşı süsleme trendlerini mercek altına aldık. Trendsetter’ların belirlediği 4 farklı yılbaşı ev dekorasyon süsleme önerilerini keşfedin. 

Yılbaşı enerjisini ev dekorasyonunda kullanmanız için her biri masalsı bir yılbaşı senaryosuna kapılarını aralayan dört stili dekorasyonda öne çıkan malzeme, renk ve dokuları mercek altına alıyoruz.

Geleneksel ve el işi objelere yer verin

Vivid Heritage yani Yaşayan Miras teması geleneksel yılbaşı dekorlarından vazgeçemeyen, süslemelerinde kırmızı ve yeşil karması, hardal sarısı ve petrol mavisi gibi güçlü renkleri tercih edenler için ideal. Farklı kültürlerden geleneksel el işçiliklerini bir araya getiren bu dekorasyon trendi folklorik öğelerle, etnik motif ve dokuları modern bir dekorasyon yaklaşımının süzgecinden geçiriyor. 

H&M Home

Peki bunları nasıl mı uygulayacağız? İşlemeli, ikat desenli veya otantik görünümlü yastıklarınızı kanepenizin üzerine yerleştirebilir, çam ağacı süslemelerinizde el yapımı ahşap süslere ağırlık verebilirsiniz. Tavandan sarkan çam dalları, orta sehpasını süsleyen şamdan ve mumlar ise dekorasyonun tamamlayıcıları arasında.

Eklektik ruhlu bir elegans kurgulayın

Eclectic Gathering yani Eklektik Birleşim teması, abartılı kontrastlarla şekilleniyor. Kristal, inci, ayna ve cam gibi malzemelerle parıltılı süslerin birlikteliği eklektik bir düzende öne çıkıyor. Beyaz, gümüş ve dorelerin hakimiyetindeki mizansenlere kimi zaman pembe, limon sarısı, siyah ve buz mavisi gibi tonlar eşlik ediyor. Abartılı form ve desenler sürprizli kolajlarla karşımıza çıkıyor.

Amara

Bu yılbaşı sade ama şık bir dekorasyon tercih edenlere seslenen bu temanın izinde anneannenizden kalan kristal aksesuarlarınızı ortaya çıkarabilir, gümüş şamdanlar ve beyaz porselen tabaklar kullanarak yılbaşı sofranızı hazırlayabilirsiniz. Bembeyaz bir masa örtüsü, tabakların içerisine yerleştirilmiş kar tanesi formlu cam süsler, yüksek ayaklı servis tabakları içerisine yerleştirilmiş bezeler dekorlarınıza görsel bir bütünlük kazandıracaktır.

Japon estetiğinden ilham alın

Balanced Sobriety teması dengeli ve asil bir yalınlığın altını çiziyor. Japon tasarımlarının saf estetiğinden ilhamını alan düzenlemeler meşe gibi açık renkli ham ahşap yüzeyleri, mat pirinç dokuları ve natürel renk seçimleriyle kombinliyor. Arındırılmış görünüm, keten tekstiller ve lake aksesuarlarla desteklenirken canlı bitkiler ve vazoların içerisine yerleştirilmiş çiçekler bunlara eşlik ediyor.

Yılbaşının maksimalist süs karmaşasından sıkılmış karakterler için bu tarz yılbaşı süslemeleri ideal ve dengeli bir düzen vadediyor. Bu trend noel babalara, renkli ve göz alıcı süslere yılbaşı dekorasyonunda geçit vermek istemeyenlere hitap ediyor. Çam ağacınızda cam toplarla ahşap ve hasır süsleri bir araya getirebilir, hediyelerinizi çuval veya hasır sepetlerin içerisine yerleştirebilirsiniz.

Vintage aksesuarlar kullanın  

Splendid History teması yılbaşı ruhunu nostaljik seçimlerle sentezliyor. İlhamını yakut, zümrüt, inci gibi değerli taşlardan alan renk paleti kürklü tekstillerle bir araya geliyor. Geçmiş zamanın nostaljik öğeleriyle renklenen yılbaşı dekorları aşırıya kaçmadan lüks bir zarafeti simgeliyor. 

Tavandan sarkıtılmış ahşap kuklalar, eski ahşap bir at veya bebeğinizin atmaya kıyamadığınız vintage ahşap beşiği… Bunların her biri yılbaşı dekorlarınıza anlam ve ruh katacak öğeler. Siz de yılbaşı ağacı süslerinin dayanılmaz çekiciliğine karşı gelemeyenlerdenseniz aldığınız bu süsleri zemine koyduğunuz bir postun üzerine atabilir veya orta sehpasının üzerinde geniş cam vazolar içine yerleştirebilirsiniz.

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.