• Arama

Dünyanın En İlginç Restaurantları

 

Dünyanın En İlginç Restaurantları

Dillere destan Parizyen mutfağın sırları, 19. yüzyıl aristokratlarının evleri, 101 kişilik uzun yemek masaları, devasa Troll Wall'un yamaçları ve dahası bu enteresan restaurantlara ilham kaynağı olmuş. Berlin'den Moskova'ya, Haydarabad ve Hong Kong'a, dünyanın dört bir yanından keşfettiğimiz, en sıradışı restaurantları sizin için derledik.

The Lung Heen, Hong Kong

Ritz Carlton Hong Kong’un 102. katında yer alan restoran iki Michelin yıldızına sahip. Muhteşem bir manzara eşliğinde Kanton mutfağı ana salonda ve sekiz farklı özel yemek odasında servis ediliyor. Yemeğin ardından parti otelin 112. katında, dünyanın en yüksekteki barı Ozone’da devam ediyor.

Kwint, Brüksel

Parizyen mutfağı Belçika’da deneyimlemek isteyenler için şüphesiz en iyi seçeneklerden biri Kwint. İçinde yer alan 30 metre uzunluğundaki altından heykel de kesinlikle görülmeye değer.

Cafe Pushkin, Moskova

Café Pushkin misafirlerini 19. yüzyılı andıran bir atmosferde ağırlıyor. Yine aynı dönemde yaşamış bir aristokratın evinden ilham alınarak dizayn edilen restoranın girişinde tarihi eczane, üst katındaysa kütüphane şeklinde bir yemek salonu var. Üstelik 24 saat açık!

The 101 Dining Hall, Haydarabad

Hindistan’da konumlanan Taj Falaknuma Palace, dünyanın en geniş yemek masasına sahip. Öyle ki aynı anda tam 101 kişi aynı masaya oturup yemek yiyebiliyor. Tavanını ve duvarlarını da Victorian dönemine ait ziyafet sahneleri süslüyor.

Troll Wall, Reinheimen

Norveç’in Batı şeridinde Troll Wall’un kıyısında yer alan, adını da dağın kendisinden alan restoranın camdan oluşan mimarisi Avrupa’nın en yüksek yamacını doyasıya izlemenize imkan tanıyor. Reiulf Ramstad mimarları tarafınan dizayn edilen restoranın genel formu da yine etrafındaki dağlık alana uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış.

5-Cinco, Berlin

5-Cinco’da dekorasyonun kalbini oluşturan devasa kompozisyon, bakır kapların rastlantısal gibi görünen tarzda bir araya gelişinden oluşuyor. Ödüllü Paco Perez’in şefliğinde hazırlanan menüde İspanyol etkisi hakim.

Le Pain Francais Restaurant, Gothenburg

İsveç’e giderseniz dünyanın en iyi Fransız restoranlarından birini de ziyaret etmeniz mümkün. Renkli, gösterişli ve şık, içindeyken kendinizi bir sanat galerisinde hissedeceğiniz restoranın iç dizaynını Stylt ekibi üstlenmiş.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.