• Arama

Butik Cruise Gemileriyle Sıra Dışı Rotalar

Butik cruise gemileri, kalabalıktan uzak hizmetleri ve sıra dışı rotalarıyla yolcularına benzersiz bir deneyim yaşatıyor.

Kimi kalabalık içinde mutlu olur kimi ise etrafında ne kadar az insan olursa tatilinden o kadar keyif alır. İşte bu butik cruise gemileri, tam da kalabalıklardan kaçıp daha özel bir deniz yolculuğu yapmak isteyenlere hitap ediyor. Büyük cruise gemilerine göre çok daha seçkin hizmet sunan gemilerin içinde Prenses Grace ve Prens Rainier'nin balayını geçirdiği Grace bile var. O halde bu çok özel gemilerle çok özel rotalara yolculuğa var mısınız?

Windstar

Dünyanın en büyük yelkenli yatı olarak tanımlanıyor Windstar. Yelkenli bir yattaymış gibi hissettiren dört katlı güvertesindeki tik zeminler onu diğer cruise gemilerden ayıran en önemli özelliği. Windstar'ın boyu 110 metre ve dört tane direği var. Biri suit olmak üzere toplam 74 deniz manzaralı lüks kamarasında 148 misafiri ağırlayabiliyor, 101 mürettebat bu seyahatin çok özel olması için görev yapıyor. Windstar'ın içinde üç adet restoran, SPA, su sporları platformu, casino, kütüphane, yüzme havuzu ve sauna bulunuyor. Windstar, İspanya, İtalya, Portekiz, Karayipler, Panama Kanalı ve Kosta Rika kıyılarına rota tutuyor.

Le Ponant

Denizlerin Fransız güzeli üç direkli yelkenli Le Ponant, 27 sene önce suya indiğinde ilk seyrini Kristof Kolomb'un izinde Karayipler'e doğru yapmış. Düşük su hattı boyu sayesinde büyük cruise gemilerinin giremediği limanlara demirleyebilen Le Ponant'ın 32 kamarasının tümü denize bakan pencereye sahip. Üç restoranında Fransız mutfağının en lezzetli yemekleri sunuluyor. Tekneden denize girmek isteyenler için yüzme platformu da yer alıyor. SPA'sı, yüzme havuzu, kütüphanesi, barları ve sinema salonuyla misafirlerini ağırlayan Le Ponant, yaz aylarını Akdeniz, kış aylarını ise Karayipler'de geçiriyor.

Stella Australis

Stella Australis, denizde keyif çatmak yerine maceranın peşinde koşanların tercih ettiği bir tur şirketi olan Australis'in gemisi. 100 kamaraya sahip Stella Australis'in en ilginç rotalarından biri “Ateş Toprakları”nın bulunduğu Patagonya bölgesi. Bu gemiyle seyre çıkanlar dünyanın en güney ucundaki vahşi hayatı yakından gözlemle şansı buluyor. Geminin iki farklı rotası var. Birisinde Tierra Del Fuego'daki fiyordlar geziliyor. Punta Arenas'tan başlayıp Ushuaia'da sona eren dört günlük rotada denizcilerin efsanesi Horn Burnu da var. Diğer rota ise “Patagonian Explorer” olarak anılıyor ve bölgenin el değmemiş, gizemli noktalarına götürüyor. 

Grace

Quasar Expeditions'a ait 18 kişilik Grace, çok özel bir tekne. Çünkü Monako Prensesi Grace, Prens Rainier ile evlendiğinde kendilerine ünlü armatör Aristotle Onassis tarafından hediye edilen balayı tatillerini bu teknede geçirmişler. Tekne de adını Prenses Grace'den almış. Grace'le birlikte 32 kişilik Evolution'ın da sahibi olan Quasar Expeditions, turlarında çevrenin korunması için farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Galapagos Adaları, Patagonya, Peru ve Ekvador'a rota tutan turlarda rehberlerin yanı sıra konuyla ilgili bilgi veren bilim insanları da bulunuyor.

SS Legacy

Kuzey Amerika'nın vahşi toprakları Alaska'ya rota tutan SS Legacy'nin en önemli özelliği 1800'lü yılların buharlı gemilerinin bir replikası olması. 43 kamarasında 86 kişiyi ağırlayabilen gemi, Viktoryen tarzı iç dekorasyonuyla misafirlerini tarihte yolculuğa çıkarıyor. Ortak alanlarda kütüphane, yoga salonu, spor salonu, jakuzilerle keyifli anlar sunarken SUP, kano gibi su oyuncaklarıyla da eğlenceye davet ediyor. Buzulların arasındaki yaşama yakından tanık olmaya imkan tanıyan geminin misafirleri balinaları da gözlemleyebiliyor.

Safari Quest

Safari Quest'te sadece 22 kişi konaklayabiliyor. Yaklaşık 37 metre boyundaki gemi, neredeyse tekne boyunda. Küçük olması sayesinde de her koya girebiliyor ve böylece sınırlı sayıda kişilerin alındığı yerlerde misafirlerine büyük kolaylık sağlıyor. Safari Quest'in rotası ABD ve Kanada arasında bulunan, 240 kilometre uzunluğundaki George Boğazı. Safari Quest'in belki de en güzel yanı baş kısmındaki sualtı kamarası. Bu sayede seyir boyunca denizin dibi seyredilebiliyor. Gemi, Seattle'dan yola çıkıyor ve British Columbia'daki Victoria şehri, 'Dünyanın en güzel 10 yerinden biri' olarak kabul edilen Princess Louise Körfezi, ve bölgenin en derin fiyordunun bulunduğu Jervis Körfezi'ni dolaşıyor.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.