• Arama

Vakko Esmod'un Uluslararası Esmod Genel Direktörü'yle Moda Eğitimi Üzerine

 Dünya’nın en önemli moda okulu Vakko ESMOD’un Uluslararası Esmod Genel Direktörü Christine Walter Bonini ile moda eğitimi üzerine sohbet ettik.

1841 yılında Fransa’da kurulan Vakko ESMOD, dünyanın en köklü moda okullarından biri. Moda endüstrisinin geleceğini hazırlayan okul, aynı zamanda moda ve tekstil sektörünün gelişimine öncülük ediyor. ESMOD’un yıllar içerisinde oluşturduğu eğitim programı ve metodu hakkında detaylı bilgi almak için Vakko ESMOD’un Uluslararası Esmod Genel Direktörü Christine Walter Bonini ile konuştuk.

Vakko ESMOD’un modadaki başarısını nasıl değerlendirirsiniz?

Vakko, farklı sektörlerde büyüyen başarılı bir kuruluş. Yalnızca moda değil aynı zamanda bir yaşam stili. Ayrıca Cem Hakko’nun Vakko ESMOD bünyesine katıldı. Bununla gurur duyuyoruz.

ESMOD’u diğer moda okullarından ayıran özellikler neler?

Yaratıcı fikir ve teknik bilgi arasında denge kuran, yenilikleri takip eden ve Fransız ruhuna sahip bir programımız var. Ayrıca kendimize özel bir yayın evimiz bulunuyor. Kurulduğumuz yıl yani 1841’den beri aynı çizgide ilerliyoruz.

ESMOD’dan mezun olan kişilerin başarılarından bahseder misiniz?

Olivier Rousteing Balmain’in sanat yönetmeni oldu. Alexandre Vauthier kendi couture koleksiyonunu çıkardı. Sebastien Meunier, Ann Demeulemeester markasının sanat yönetmeni oldu. Ece Ege ise Dice Kayek’i kurdu.

Moda okuyacak kişilere vereceğiniz tavsiyeler nedir?

Her zaman açık görüşlü, meraklı, yaratıcı, yenilikçi olun. Ve tabii ki çok çalışın!

Moda dünyasının gidişatı ile ilgili yorumlarınızı alabilir miyiz? Sizce gelecekte bizi neler bekliyor?

Dijitalleşme çağında olduğumuz için moda endüstrisi çok gelişti ve giderek daha fazla gelişiyor. Önceki senelerde var olmayan moda ile ilgili meslekler dijital dünya ile beraber hayatımıza girdi. Bunun dışında sektördeki üretim yapma bilgisi, el becerisi ve sürdürülebilirlik konularında artık tüketiciler çok dikkatli. Üretilen parçalarda kalite ve özgünlük arıyorlar. Son olarak modanın gelecek yıllarda geleneksel ve yenilikçi arasında bir dengede oluşturacağını söyleyebilirim.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.