• Arama

Evinizde Rahat ve Şık Olmanın Kuralları

Evinizde rahatlığı yakalarken aynı zaman da şıklığınızdan da ödün vermeyeceğiniz kuralları öğrenin.

Dört tarafı duvarlarla çevrili olsa da herkesin evi, kendi adasıdır aslında. Günün stresinden uzaklaşılan, kurallarını sizin koyduğunuz, şehrin temposunda kaybettiğiniz zamanı geri kazandığınız yerdir. Ancak her şeyden önce ev, “rahat” olduğunuz ve hissettiğiniz yerdir.

one square meter

Belki de bu yüzden ilk yapılan işlerden biri üzerinizi değiştirmek olur; çünkü bir kez kendi adanıza vardığınızda, ‘çok düşünülmüş’ kalıplardan uzak; uyumuna, kumaşına dikkat etmediğiniz hatta eskimesine rağmen sırf siz çok seviyorsunuz diye giymekten asla bıkmadığınız her şeyi giyebilirsiniz.

Sadeleşin

Evde olmanın, ev kıyafetleri giymenin bir diğer güzelliği ise rahatlığın yanında sadeleşebilmektir. Yıllar boyu alınan her şeye tezat ‘hiçbir şey yok’ dediğiniz dolabınızda evde giyebileceğiniz bir şey mutlaka vardır ve asla daha fazlasını aramazsınız.

Çünkü aslında farkında olmadan sadece zihninizi değil, bedeninizi de karmaşanın ve kaosun içinden uzaklaştırmaya, rahatlatmaya ve sadeleştirmeye ihtiyacınız olur.

“Sadelik, zarafetin ilkesidir.”

Coco Chanel

Modanın ve trendlerin yön verdiği dış dünyada da aslında bu sadeliğe ve rahatlığa ihtiyaç var. ‘Az, çoktur’ felsefesinden yola çıkıldığı zaman şıklığın geri plana itildiği fikri oluşsa da aslında doğru tasarımlar seçildiği zaman ikisini bir araya getirmek oldukça kolay.

Creative Manifesto moda serüvenine ayak uydurun

Önümüzde hareketli ve renkli bir kış olmasına rağmen “Creative Manifesto” adı altında herkesin kendi kurallarını koyduğu bir moda serüvenine adım atmış bulunuyoruz.

Hammam 34

Defileler ortak paydada belirli tarzları ön plana çıkartsa da aslında kişisel stil her zamankinden ön planda. Rahat kesimler, yumuşak kumaşlar, soft renkler bu manifestoyla kendine zıt tüm elementlerle birlikte yol alıyor. 

Hareketliliğin arasında dinginleştiren tasarımların peşinden gidin

Hareketliliğin arasında dinginleştiren tasarımlar da size kendinizi daha iyi hissettirecektir. Daha iyi hissettiğiniz için de eve girdiğiniz an kıyafetlerinizi değiştirme ihtiyacı hissetmezsiniz. Bu yüzden gardırobunuzda size bu hissi verebilen parçalarınıza bir yenisini eklemekten asla çekinmeyin.

one square meter

Genellikle belirli markalara yöneliyorsanız da biraz yenilik yapıp farklı markaları tercih edebilirsiniz. Bir marka kendi hikayesini anlatırken sizin hikayeleriniz için de boş sayfalar bırakabiliyorsa stilinize çok farklı anlamlar katabilir. one square meter, Hammam 34, Sankt, Mono gibi markalar bu konuda sizin için güzel alternatifler olacaktır.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.