Vogue 100: Bir Stil Çağı Sergisi

 

Vogue 100: Bir Stil Çağı Sergisi

Modanın "kutsal kitabı" Vogue, 100'üncü yaşını en ikonik fotoğraflarının yer aldığı bir sergiyle  Londra'daki National Portrait Gallery'de  kutladı. 1916’da kurulduğundan beri Vogue İngiltere’nin en dikkat çekici fotoğrafları “VOGUE:100 Bir Stil Çağı” sergisinde toplandı.

Kate Moss ve Claudia Schiffer’ın pozları derginin en ikonik fotoğrafları arasında. Condé Nast arşivinden alınan, moda dünyasına yön vermiş 280’den fazla fotoğraf ve hikayesi bu sergi ile İngiliz Vogue’un geçirdiği farklı dönemleri gösterecek. 20. yüzyıl fotoğrafçılığının öncülerinden Lee Miller, Irving Penn gibi isimlerin yanı sıra moda fotoğrafçılığının ustaları Patrick Demarchelier, Mario Testino ve Tim Walker'ın Vogue gözünden editöryel çekimleri ve 20. yüzyıla tasarımlarıyla yön veren moda evlerinden Dior, Saint Laurent ve McQueen tasarımları da bu sergide yer alacak.

Koleksiyonun en dikkat çekici fotoğraflarından biri de 1941 yılında savaş döneminde hava saldırısı sırasında çekilen ve ‘Moda yıkılamaz’ ismiyle yayınlanan fotoğraf. Sergi 11 Şubat - 22 Mayıs 2016 tarihleri arasında National Portrait Gallery’de.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular