• Arama

İstanbul’un En Güzel Düğün Mekanları: Raffles İstanbul Zorlu Center

İstanbul’daki en güzel düğün mekanlarının içinde, her detayı düşünen kusursuz hizmet anlayışıyla unutulmaz düğünlere ev sahipliği yapan Raffles İstanbul Zorlu Center’ın ayrıcalıklı dünyasını keşfedin.

Raffles İstanbul Zorlu Center, her detayı düşünen kusursuz hizmet anlayışı ve ihtişamlı balo salonunun yanı sıra, “düğün butler”ı, geleneksel veya modern yorumuyla “gelin hamam”ı gibi fark yaratan detaylarıyla unutulmaz düğünlere ev sahipliği yapıyor.

Raffles İstanbul’daki düğünlerin farkını, otelin Ziyafet Satış Direktörü Yardımcısı İrem Genç’e sorduk.

Nasıl bir düğünün hayalini kuranlar sizin otelinizi tercih etmeli?

¨Raffles İstanbul ilk açıldığı günden bu yana tüm dünyada fark yaratan duygusal lüks kavramını da şehre taşıdı. Duygusal lüks kavramını konaklamadan organizasyona kadar bütün hizmet alanlarımızda da uyguluyoruz. Raffles İstanbul unutulmaz bir günü de her detayıyla düşünüyor ve en modern yorumu sunuyor. Bir düğünü yaşamak, gelin ve damadın en ince ayrıntısına kadar ilgilenecek profesyonel ve samimi bir ekiple çalışmak, kusursuzu sağlamak en büyük arzumuz. Bu özel gecenin unutulmaz bir anı olarak hafızalarda yer etmesini isteyen tüm gelin ve damat adaylarının yanlarında bu anlarına şahit olmak bize mutluluk veriyor.¨ 

İstanbul’da beklentilerin üzerinde bir misafir deneyimi sunarak, şehre yepyeni bir hizmet anlayışı getiren Raffles Istanbul Zorlu Center, muhteşem Raffles Balo Salonu’nda, zarif, modern ve yıllarca hatıralarda kalacak düğün seremonilerine imza atıyor.

Gelin ve damat adaylarına sunduğunuz özel hizmetler neler?

¨Raffles düğünlerinde, gelinin ihtiyaçları için kullanabileceği özel gelin süitinden, gelin ve damadın her an yanlarında olan “düğün butler”ına ve çiftten izler taşıyan tematik menülere kadar her şey, efsanevi Raffles hizmetini konuklara sunmak üzere tasarlanıyor. Bu konuda bahsedebileceğimiz en hassas detay; görevi sadece düğün çiftlerimizle ilgilenmek olan “Wedding Butler” hizmetimiz. Organizasyon günü otele girişlerinden, gece sonuna dek onların yanında olup, hem çiftlerin hem de ailelerin mükemmeli yakalayarak, geceye hazırlanmasına destek olmaktadır. Kurduğu ilgi, alaka ve samimiyeti sayesinde organizasyonlarımızı farklı ve özel bir noktaya taşıdığını düşünmekteyiz.

Gelin ve damat adayları, Hamam Suit’in keyifli ve konforlu bir ortamında lezzetli ikramların tadını çıkarıyor.

Düğün öncesinde gelinler ve yakın arkadaşları için keyifli bir alternatif olabilecek 3 bin metrekarelik Raffles Spa içerisindeki gelin hamamı da bu hizmetlerimizden biri. 15 kişiye kadar olan grupların ağırlandığı gelin hamamında, 15 dakikalık kese ve köpük bakımı veya el ya da baş masajı yapılan misafirlerimiz Hamam Suit’te keyifli ve konforlu bir ortamda lezzetli ikramların tadını çıkarıyor.

Çiftlerimize otelde hazırlanıp, konaklayacakları süit odaları haricinde düğünleri sırasında kendilerini rahat hissetmelerini sağlayacak ve acil ihtiyaçları için süit odalarına gitmek yerine balo salonumuz ile direk bağlantılı olan Gelin Suiti’ni organize ediyoruz.¨

Ne kadar önceden düğün mekanının ayarlanması gerekiyor? 

¨Çiftlerin düşündükleri düğün tarihine 5-6 ay öncesine kadar mekanlarla görüşmelere başlamalarının sağlıklı olacaktır.¨

1200 metrekarelik Raffles Balo Salonu, otelin ana girişinden ayrı giriş kapısı ve kendine ait geniş fuayesi ile konuklarını karşılıyor. Binlerce minik yıldızdan oluşan son derece etkileyici tavanı ve romantik atmosferi ile kokteyllerde 1000, oturmalı düzende ise yaklaşık 700 kişi kapasiteli, kolonsuz, ikiye bölünebilir ve yüksek tavanlı balo salonunun kendine ait büyük led ekranı ve truss asabilme imkanı da mevcut.

After party aynı mekanda yapılabiliyor mu? 

¨Raffles olarak genellikle after partinin de balo salonunda sürmesini öneriyoruz. Çünkü genel olarak organizasyonların farklı bir mekanda devam etmesi durumunda kişi sayısında azalma gerçekleşir. Elbette after party için farklı bir alan talep eden misafirlerimizi Raffles otellerinin efsanevi barı olan Long Bar’da da ağırlama şansına sahibiz.¨

Kusursuz Bir Organizasyonun Yardımcısı “Düğün Butler”ı

Gelin ve damadın düğün sırasında kullanabilecekleri, hemen balo salonunun yanında yer alan gelin süiti, kilitli kasadan makyaj odasına kadar çiftin ihtiyaç duyabileceği tüm detaylara sahip... Hazırlık sürecinde ve düğün günü gelin ve damadın her an yanlarında olan “düğün butler”ı ise, bu özel gecenin sahiplerine kendilerini evlerinin rahatlığı ve huzuru içinde hissettirerek, gece boyunca yardımcı olmaya çalışıyor ve çiftlerin bu en güzel ve en heyecanlı gününün kusursuz geçmesini sağlıyor.  

Çiftin arzusuna göre özel olarak şekillendirilen menüler ve özel düğün pastası tasarımları ise, geceye tadı damaklarda kalacak lezzetler katmak üzere hazırlanıyor.

Bugüne kadar gerçekleştirdiğiniz düğünler arasında en farklı en unutulmaz olan hangisiydi?

¨Bugüne dek ev sahipliği yaptığımız tüm düğünler bizim için oldukça özel. Ancak farklı iki ülkede yaşayan ve düğünlerini otelimizde gerçekleştiren bir çiftin hikayesi gerçekten unutulmazdı. 

Kendilerine ilk dans şarkılarını sorduğumuzda bize verdiği yanıtı unutmuyoruz. Gelin hanım evlilik sonrası yaşadığı ülkeyi ve tüm ailesini orada bırakıp, eşiyle yeni bir hayata apayrı bir ülkede devam edeceğinden, şarkılarını da bu yönde seçmişti; Nilüfer “Ta Uzak Yollardan”. Ve dans esnasında ikisinin de gözleri mutluluktan yaşlar içerisinde kalmıştı, salonda ise neredeyse herkes onları ayakta izleyip alkışlamıştı. Eminiz o an yaşattıkları his, tüm davetlilere geçmişti.¨

Raffles İstanbul’un profesyonel ziyafet ekibi, konuklarla kurdukları güven ve dostluk ilişkisi çerçevesinde, Raffles’ın “duygusal lüks” vaadinin de bir uzantısı olarak düğün hazırlık sürecini baştan sona titizlik ve özenle ele alıyorlar…

İletişim: 0212 924 02 00; events.istanbul@raffles.com

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.