• Arama

Dünyanın En Hızlı SUV’si Jeep Grand Cherokee Hennessey HP1200 Trackhawk

Dünyanın en hızlı SUV’si  Jeep Grand Cherokee Hennessey HP1200 Trackhawk ile tanışın.

Tüm dünyada popülerliği hızla artan SUV ve Crossover pazarında hemen her türlü boşluk doldurulmaya çalışılırken, en hızlı, en pahalı ve en güçlü gibi unvanlar sürekli el değiştiriyor. Günümüzde SUV olarak bilinen, binek kullanım amaçlı arazi araçlarının yaratıcısı olan Jeep ise bugünlerde dünyanın en hızlısı unvanını elinde bulundurmaya başladı. Standart olarak Jeep Grand Cherokee Trackhack ile bu unvanı ele geçiren ancak Lamborghini Urus veya Bentley Bentayga gibi rakiplere geçilen Amerikanlılar bu konuda liderlik için savaşmayı sürdürüyorlar.

Amerika Birleşik Devletleri’nin en prestijli modifiye şirketlerinden Hennessey, 1991 yılından günümüze en hızlı ve güçlü otomobilleri müşterilerine sunuyor. Dünyanın en hızlı seri üretim otomobili unvanı almaya Venom F5 modeli ile 435 km/s barajını aşmak için hazırlanan Hennessey, bundan önce sadece 13 adet üretilen Venom GT ile 435 km/s hıza ulaşmıştı. Guinness Rekorlar Kitabı bu hızı kabul etse de, “seri üretim” unvanını alabilmek için 30 adetlik üretim şartı aranmıştı. Yine de Hennessey Venom GT, pek çok otorite tarafından bir dönem dünyanın en hızlısı olarak anılmıştı. 

Hennessey, bu hız tutkusunu şimdilerde Jeep Grand Cherokee Trackhawk üzerinden müşterilerine sunmaya başladı. Sadece 24 adet üretilecek ve Kuzey Amerika’da yaklaşık 180 bin dolara satılacak olan HPE1200 Trackhawk isimli bu SUV, 0-96 km/s (0-60 mil/s) hızlanmasını 2.3 saniyede tamamlıyor ve çeyrek mili (400 metre) 9.66 saniyede koşabiliyor. Bu haliyle Bugatti Chiron’dan bile daha hızlı olan Hennessey HPE1200 Trackhawk, 4 kişi ve bagajlar için de yer sunmayı sürdürüyor. Bu da bu aracın dünyanın en çabuk hızlanan SUV’si konumuna getiriyor. Tabi bu Hennessey’in iddiası. Maksimum hız ise; eğer cesaretiniz varsa 321 km/s! 

“Hennessey’deki tüm ekip, ürettiğimiz araçların limitlerini zorlamaktan büyük bir keyif alıyor.”

CEO John Hennessey 

Jeep Grand Cherokee Trackhawk’ın standart halinde, Dodge Challenger Hellcat’te de kullanılan 6.2 litrelik 707 HP güç üreten bir V8’e yer veriliyor. Hennessey, bu motora yeni pistonlar, itici kollar, eksantrik milleri ve 4.5 litrelik bir kompressör ekleyerek 1200 HP’ye ulaşıyor. Tekerlekteki gücün ise 1003 HP olduğu açıklanan bilgiler arasında. Aynı kiti bu motora sahip diğer araçlara da uygulayabiliyorlar.  

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.