• Arama

2019 Gelinlik Trendlerini Arzu Kaprol Anlattı

Ünlü modacı Arzu Kaprol, 2019 Gelinlik Trendlerini ve ARZYU by Arzu Kaprol markasını OGGUSTO okurları için anlattı.

ARZYU by Arzu Kaprol, 2 başarılı iş kadınının bilgi ve tecrübelerini bir araya getirdikleri güçbirliğinden doğdu. Arzu Kaprol’un İstanbul’da başlayıp daha sonrasında Amerika’da devam eden gelinlik projesinde yolları kesişen modacı ve Ayla Cönger, güçlerini birleştirerek ARZYU by Arzu Kaprol’u yarattı.

2018-2019 sonbahar/kış gelinliklerinde öne çıkan trendler hangileri? 

Yeni sezonda, alışılagelmiş beyaz ve krem tonlarının yanı sıra pastele çalan renkler de dikkat çekiyor. Lila ve mavi gelinlikleri görmemiz mümkün. Beyaz giymek istemeyenler için oldukça önemli bir gelişme. Ayrıca gelinlik hacimlerinde ise gözle görülür bir artış dikkat çekiyor.

Aksesuarlar konusunda bu yıl en çok hangi aksesuarları gelinlerde göreceğiz?

Gelinlik kombinlerinde saç aksesuarları ve ayakkabılar hem renkleniyor hem de sıra dışı tasarımlar olarak karşımıza çıkıyor. Gelin taçları yerini vintage taraklara ve duvak yerine kullanılabilecek renkli saç aksesuarlara bırakıyor. Pelerinler ise yine duvakların yerini alıyor. Ayakkabılarda ise yine çarpıcı tonlar kullanılıyor ve gelinliklerle hoş bir tezat yaratıyor.

Gelinlik seçerken gelin adayları en çok neye dikkat etmeli?

Gelin olmak aslında insanın kendisi gibi olmasını gerektiriyor. Çocukluktan gelen “prenses gelin” algısını klişeleştirmeden, kendi tarzında kalmak çok önemli. Gelin adayının gelinliğini seçerken kendisi gibi olabileceği, benliğini besleyecek bir tasarım giymesi değerli. Bu yüzden ARZYU’ya gelen adayları öncelikle tanımaya ve ona göre yönlendirmeye çalışıyoruz. Sonrasında vücut tipi ve proporsiyonuna uygun bir gelinlik tasarlıyoruz. Aynı şekilde hazır koleksiyonumuzdan beğendiği bir tasarım varsa kendisini en rahat hissedeceği şekilde ayarlıyoruz.

Siz bu yıl evlenecek olsanız hangi tasarımınızı giymek isterdiniz? 

ARZYU koleksiyonundaki tüm gelinlikleri giyebilirdim. Neyse ki evlenmiyorum yoksa seçmekte çok zorlanırdım.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.