• Arama

Kusursuz Sonbahar Destinasyonları

Tıpkı aşk gibi sonbaharda seyahat de bir başka değil mi? Doğanın tuvale dönüştürdüğü şehirler, sarı ve turuncunun sayısınız tonuna bürünüyor. Bu sonbahar seyahatlerinize mutlaka eklemeniz gereken büyülü destinasyonları kaleme aldık.

 

Cumbria, İngiltere

Biraz huzur ve sessizlik arıyorsanız sizin için en doğru adreslerden biri Cumbria. İngiltere’nin en kuzeybatısında, İskoçya sınırında yer alan bu büyük kasabanın göller bölgesi, zamanında birçok sanatçıya olduğu gibi size de ilham kaynağı olabilir.

 

 

Loire Vadisi, İngiltere

Loire Irmağı’nın ortasında 280km uzunluğunda olan bu vadideki üzüm bağları altın, turuncu ve kırmızı tonlarıyla tutuşuyor. Bölgedeki şatoların manzarayı nasıl zenginleştirdiğini siz hayal edin. Ayrıca 2000 yılından beri UNESCO Dünya Miras Listesi’nde.

 

 

Perthshire, İskoçya

Doğal güzelliğiyle nefes kesen Perthshire sonbaharın renklerine doyabileceğiniz en güzel yerlerin başında geliyor. Nehir ve göllerin ağaçlarla kaplı tepelere yansıttığı bakır ve altın tonlarının tadını çıkarırken fotoğraf makinenizin yanınızda olduğundan da mutlaka emin olun.

 

Wicklow, İrlanda

Wicklow sonbahar renkleri bir yana, daima mavi gökyüzü ve şelaleleriyle doğanın mucizelerine şahit olabileceğiniz yegane lokasyonlardan biri. Tarihi dokusuyla da öne çıkan bölge keşif ve yürüyüş tutkunları için kusursuz tercih.

 

 

Leavenworth, Washington

Kasım ayının sonlarında Amerika’yı ziyaret etme planınız varsa eğer sizin için tam da Leavenworth vakti. En iyi manzarayı alabileceğiniz bölgesi, merkezdeki Waterfront Park’tan vadinin her yönüne uzanan yüksek yamaçlar.

 

 

Como Gölü, İtalya

Ilık havası ve tatlı renkleriyle Como Gölü’nü ziyaret etmek için sonbahardan daha güzel bir mevsim düşünülemez. Gölü çevreleyen kasabaların ve gölün kendi saf güzelliğini söylemeye bile gerek yok.

 

 

Abant Gölü, Bolu

Bu sonbaharın tadını Türkiye’de çıkarmak isteyenler için Abant Gölü sayısız seçeneklerden yalnızca biri. Hem doğanın tadını çıkarmak hem de konforlu bir tatil yapmak için ideal.

 

Bavaria, Almanya

Bir yanda beyaz karlarla kaplı Alp Dağları, bir yanda beyaza inat eden renkleriyle uçsuz bucaksız bir orman. Çevrede keşfetmeye müsait tam 25 tarihi kale ve saray yer alıyor. Üstelik sonbahar burada outdoor aktiviteleri ve Oktoberfest gibi etkinlikler için mükemmel zaman.

 

 

Transilvanya, Romanya

Büyüleyici silüeti, Orta Çağ’a uzanan tarihi ve mistik ay ışığıyla tanınan Transilvanya’yı bir de sonbaharda görün. Tam 2500 metreye yükselen 20’den fazla tepeden nefes kesici manzaranın tadını çıkarın.

 

 

Bruges, Belçika

Sonbaharda Avrupa’nın en güzel şehirlerinden birine dönüşen Bruges kızıl ve altın tonlarıyla boyanıyor. Kanallardan yansıyan ışıklar atmosfere romantik bir dokunuş katıyor. Üstelik Kasım ayı boyunca şehirde açık hava pazarları kuruluyor.

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.