• Arama

İstanbul'un En Güzel Düğün Mekanları: Fairmont Quasar İstanbul

İstanbul’daki en güzel düğün mekanlarının içinde, dünyanın dört bir yanında ünlülere ve kraliyet ailelerine hizmet veren Fairmont’un açtığı Fairmont Quasar İstanbul’un ayrıcalıklı dünyasını keşfedin.

Yaşam boyu keyifle hatırlayacağınız en özel anlarınızı unutulmaz anılara dönüştürmek için Fairmont Quasar İstanbul, düğün hazırlığında olan çiftleri bekliyor. 

Fairmont Quasar İstanbul’daki düğünlerin farkını, otelin Pazarlama & İletişim Direktörü Esin Sungur’a sorduk.

Nasıl bir düğünün hayalini kuranlar sizin otelinizi tercih etmeli?

¨Fairmont, 100 yılı aşkın süredir dünyanın dört bir yanında ünlülere, kraliyet ailelerine, seçkin konuklara hizmet veren, dünya çapında ses getiren davetler düzenleyen ve bu süre içinde oluşan bilgi birikimini de tüm otelleri ile paylaşan bir marka. Bugüne dek New York’tan Londra’ya dünyanın en önemli kentlerinde sunulan Fairmont hizmetini, şimdi İstanbul’da da veriyoruz. Sofistike, kentli bir tarzı olan ve bu tarzı ikonik bir gelenek ve çağdaş çizgilerle buluşturmak isteyen çiftler için, birbirinden güzel düğünler yapıyoruz.¨

Fairmont Quasar İstanbul’dan Gelin ve Ailelere Özel Ayrıcalıklar

Davetin çiçekten pastaya, masa örtüsünden tabak takımlarına kadar tüm aksesuarlarını karşılaştırmalı olarak görebileceğiniz “Event Studio”, düğün öncesi gelin ve arkadaşları için spa partisi, ilk dans dersi, düğün gecesi süitte konaklama ve aileler için hazırlık odası gibi avantajlar da, Fairmont Quasar İstanbul ayrıcalıkları arasında…

Gelin ve damat adaylarına sunduğunuz özel hizmetler neler?

¨Bir düğünü unutulmaz yapan şeyin “anlar” olduğunu biliyoruz. Gelinin o hep hayal ettiği gelinlik içinde salona girdiği an, çiftimizin birlikte dinledikleri ilk şarkının dans parçaları olarak çalmaya başladığı an, damadın babasının müstakbel geliniyle ilk tanışmasını anlatıp kadeh kaldırdığı, belki gözlerinin yaşlandığı an… Düğünleri bunlar unutulmaz kılıyor. Bizim işimiz ise, misafirlerimizin sadece bu anlara odaklanmasını, hayatlarının bu özel gününün tadını sonuna kadar çıkarmalarını sağlamak.

Bunu sağlamak için öncelikle teklif aşamasından itibaren onlarla süreç boyu birlikte olacak “Wedding Planner”ımızla tanışıyorlar. Hayallerindeki düğünü, davetin diğer kısımlarını organize eden firmalarla da bir araya gelerek planlıyor, kesintisiz iletişim içinde olmaya özen gösteriyoruz. Kokteyl ve düğün yemeğinin içerik planlama ve menü tadımları, şeflerimizin de katılımıyla yapılıyor. 

Dünyaca ünlü Willow Stream Spa’da 5 kişilik “Spa’rty” imkanı Fairmont Quasar İstanbul’da

Otelimizin en özel hizmetlerinden olan ve çiftimizin farklı masa örtüsü ve peçete seçenekleri, özel tasarım bardaklar, supla ve şamdan seçenekleri, özel tasarım menü gibi detayların tümünü bir arada görebileceği “Event Studio”da tüm bu detayları birlikte konuşup, karar veriyoruz. 

Sevgili gelinlerimize düğün günü öncesi en yakın arkadaşlarıyla çok özel bir kutlama imkanı vermek için, dünyaca ünlü spa’mız Willow Stream Spa’da 5 kişilik “Spa’rty” organize ediyoruz. Masajları, makyajları, gün boyu birlikte keyifle geçirdikleri anlar, yine unutulmazlar arasına giriyor.

Belirli sayı üzerindeki düğünlerimizde, Hande Kayacık’tan ilk dans dersi de bizim hediyemiz…

Düğün günü ise elbette uzun bir sürecin sonundaki en önemli gün… Gelin ve damadımız bugün bizim en kıymetli konuklarımız… Muhteşem Boğaz manzaralı, balkonlu süitlerine yerleşiyorlar. Genellikle düğün sırasında yemek yemeye fırsatları olmadığı için, biz onlara süitlerinde şık ve hafif bir erken akşam yemeği hazırlıyoruz. Aileleri de hazırlık odalarına geçiyorlar. Düğün akşamı otopark ve vestiyer gibi hizmetlerimiz düğün konukları için ücretsiz sunuluyor. 

Düğün sonrasında çiftlerimiz keyifli bir kahvaltının ardından balayına doğru yola çıkıyorlar. Ancak birinci evlilik yıl dönümlerinde de, onları unutmuyoruz ve evlendikleri mekanda baş başa bir akşam yemeğine davet ediyoruz. 

Tüm bunlar, unutulmaz anlarla dolu bir düğüne dönüşüyor ve Fairmont düğünleri, ister ihtişamlı Luna Balo Salonu’nda, ister ünlü Hollandalı tasarımcı Marcel Wanders’ın dizayn ettiği açık havuzumuz Ukiyo’da olsun, yıllarca konuşuluyor.¨

Ne kadar önceden düğün mekanının ayarlanması gerekiyor? 

¨Bizim önerimiz, çiftlerimizin hayal ettikleri tarihte istediği nitelikteki mekanı bulmaları ve organizasyonun kusursuz bir şekilde planlanabilmesi için yaklaşık 9 ay önceden hazırlıklara başlanması. Ancak doğru ekiplerle çalışılarak bir ay içinde bile unutulmaz güzellikte düğünler planlanabildiğini de biliyoruz.¨

After party aynı mekanda yapılabiliyor mu? 

¨Bahsettiğimiz gibi; üzerinde kandillerin yandığı Palissandro mermerinden duvarları, 7.5 metre yüksekliğindeki tavanlarıyla, istenirse üçe bölünebilen 600 kişilik ihtişamlı Luna Balo Salonumuz, düğün sonrasında after party mekanı da olabiliyor. Salonun önündeki sanat galerisini andıran çağdaş formlu fuaye ise, direkt bahçeye açılması sayesinde, birçok konuğumuzun tercihi oluyor.¨

Düğünde a la carte menü!

Fairmont Quasar İstanbul şeflerinin en ince detayını titizlikle düşünerek hazırladığı leziz menüler düğün töreninizi ziyafete dönüştürürken, düğün pastanız da davetinizin unutulmaz detaylarından biri olmaya aday. 250 kişiye kadar olan davetlerde misafirler a la carte menü’den diledikleri yemeği de seçebiliyor.

İletişim: 0212 403 85 00; istanbul@fairmont.com

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.