• Arama

Van Gogh’dan Picasso’ya: Thannhauser Mirası Sergisi Bilbao’da

İspanya’da açılan en önemli Picasso sergisi özelliğini tanıyan seçkiye dair tüm detayları inceledik.

Guggenheim Müzesi’nin Bilbao şubesindeki Van Gogh to Picasso: The Thannhauser Legacy sergisi, 24 Mart 2019’a kadar görülebilir. İspanya’da açılan en önemli Picasso sergisi özelliğini taşıyan seçki, modern sanatın bir özeti olarak tanımlanabilir.

Van Gogh’dan Picasso’ya: Thannhauser Mirası sergisinde yer alan empresyonist, post empresyonist öncü sayılan modern eserler Cézanne, Degas, Manet, Picasso ve Van Gogh gibi devleşmiş isimlerin imzalarını taşıyor.

Sergide yer alan elli eserin New York’ta 1965 yılından beri ilk defa görülecek olması da çarpıcı unsurlar arasında sayılıyor. Thannhauser ailesi tarafından Guggenheim Müzesi’ne bağışlanan eserler, gevşek ve hızlı fırça darbeleri ile akademik kısıtlamaları yıkarken kaçan zamanı yakalayan avangart sanatçıların çalışmaları olarak dikkat çekiyor.

Sergide yer alacak tablolara ilave heykeller, kâğıt üzerine çalışmalar, eserlerin yapım aşamalarını gösteren ve arşiv değeri taşıyan fotoğraflar, Thannhauser ailesinin sanatçılar ile olan yazışmaları ve eserler ile ilgili belgeler de görülebilir.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.