• Arama

Türk Çanta Tasarımcıları: Merveau

2016 yılında kurulan “Merveau”, tasarımcısının Brüksel’in tarihe tanıklık eden eşsiz binalarından aldığı ilhamla, sanat ve mimariyi birleştiriyor, el işçiliği ve aşkla üretiliyor... İç Mimarlık ve Endüstriyel Tasarımı eğitimini şık ve zamansız tasarımlara dönüştüren, fark yaratan detaylarla kadınları güçlü ve eşsiz kılan Merveau’nun yaratıcısı Merve Palit Okcan, markasının hikayesini OGGUSTO’ya özel anlattı.

Çanta tasarlamaya nasıl başladınız?

Kendimi bildim bileli çizim yapıyorum. Tasarım da çok zevk aldığım ve hayatımda büyük yer kaplayan bir alan. Çanta tasarlamaya çok önceleri başladım. İç mimarlık okurken yoğunlaşan bu tasarım aşkı ve bir şekilde biriken tasarımlarım İtalya’da  okurken iş fikrine dönüştü ve Merveau'nun yolculuğu da bu şekilde başlamış oldu.

Markanızı farklı kılan özellikler neler?

Merveau olarak kalitenin dışında en çok önem verdiğimiz şey benzersiz ve zamansız tasarımlar ortaya koymak. Merveau'yu tanımlarken söylediğimiz ''Klasik formlara farklı dokunuşlar katmak'' derken örneğin Tote Bag dediğimiz zaman aklımıza gelen formu farklı malzemeler ve dokunuşlarla yeni bir boyuta taşımak diyebilirim.

Markanızı kullanan kadınları bize nasıl tarif edersiniz? Bu kadınlar kimler, nasıl giyinirler, nereye giderler, ne severler?

Merveau kadınları öncelikle kedine güvenen, basmakalıp tasarımları bir kenara bırakıp kendi tarzını yaratabilen, basarılı ve her yaşta pozitif kalabilen kadınlar.

Sonbahar Kış sezonun en yeni modeli hangisi ve ilham kaynağı nedir?

En yeni modellerimiz Hélène ve Ophelia. İlham kaynağımm yaşadığım ve Art Nouveau mimarisiyle beni her daim etkileyen Brüksel.

Hangi markanın hangi modeli size keşke bu çantayı ben tasarlasaydım dedirtiyor?

En sevdiğim markalardan biri olan Delvaux - Brillant modeli diyebilirim.

Çanta tasarımcısı olmasaydınız ne yapmak isterdiniz?

Tasarım yine hayatımın içinde olurdu ve eğitimini aldığım Endüstriyel Tasarım’la yoluma devam ederdim.

Hayatınızın sonuna kadar tek bir çanta kullanmak zorunda kalsanız bu hangi model olurdu?

Hem clutch hem de crossbody olarak kullandığım, içine telefon, kartlık, mini bir parfüm, kalem ve rujumu sığdırdığım ''Ophelia'' modeli her daim tercih edebileceğim bir model.

Çantalarınıza nerelerden ulaşabiliriz?

Merveau'nun tüm model ve renklerine www.merveau.com adresinden ulaşabilir, online alışveriş yapabilirsiniz.

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.