• Arama

2018 2019 Sonbahar Kış Döşemelik Kumaş Trendleri

2018 2019 Sonbahar Kış sezonunda dekorasyon arenasında hakim olacak döşemelik kumaş trendlerini JAB Anstoetz Türkiye Pazarlama Direktörü Oktay Karabaşoğlu, OGGUSTO için özel olarak yazdı

2018-2019 Sonbahar/Kış döneminde yenilikçi bir sezon bizleri bekliyor. Moda ile de doğru orantılı olan dekorasyon koleksiyonlarını etkisi altına alan renkler ve tasarımlarla sadeliği ve şıklığı hedef alan kumaşlar, bu sezonu kuşatıyor. Kıyafetlerimizdeki renk ve desenleri yaşam alanlarımızda; kanepelerimizde, duvarlarımızda hatta perdelerimizde bile görmeye başladık. 2019 yılının Sonbahar/Kış trendleri de adeta bir podyum havasında. 

Küçük desenlerin ve doğal tonların zamanı

2018-2019 Sonbahar/Kış döneminde döşemelik kumaşlar küçük ve çekici desenlerden oluşuyor. Sofistike, modern, minimalist ev çağdaş bir stil karışımı ile farklılık yaratıyor. En sık öne çıkan renkler ise; doğal tonlara hakim kırmızı, pembe, turuncu, yeşil ve turkuvazın mükemmel uyumlarından oluşuyor.

Yine 2018-2019 Sonbahar/Kış döneminde doğal bir zemin üzerine tasarlanan canlı bir kırmızı ve yeşil, mavi ve turuncu ya da ölçülü bir bej ve yeşil kumaş tasarımları da ön plana çıkıyor. Yapraklar, kuş cennetini anımsatan tasarımlar, bambu ve çimenin kumaşlardaki etkisi göz alıcı bir görünüm sunuyor.

Uyumlu renkler bir arada

2018-2019 Sonbahar/Kış trendlerinde yedi uyumlu renk düzenini görüyoruz; yumuşak krem ​​ve kum tonları, güneşli bir sahil şeridi, doğal ceviz tonları, gri ve tonları, siyah- beyaz zıtlıklar, simli derin deniz mavisi tonları, üzüm rengini anımsatan Bordeaux, adaçayı ve zeytin yeşili tonları. 

Bu trendler uluslararası firmalar tarafından belirleniyor. Türkiye son zamanlarda bu konuda oldukça söz sahibi. Trendlerin ortaya çıkış noktasını yaşam tarzları olarak ele alan öncü firmalar insanların ne şekilde yaşamak istediklerinden hareketle yola çıkıyor. Yine bu ekipler moda alanında olduğu gibi dekorasyonda da ünlü modacılardan esinleniyor ve trendleri ortaya çıkarıyorlar. Almanya, İtalya, Fransa, gibi ülkeler bu konuda trend belirleyen söz sahibi ülkelerdir.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.