Londra Tate Modern’de Pop Art

 

Londra Tate Modern’de Pop Art

Bu Pop Art ama biliğiniz şekilde değil. Tate Modern bizlere "The World Goes Pop" sergisiyle Pop Art'ın global hikayesini anlatırken artistik ve kültürel yönlerini de açığa çıkartıyor. Latin Amerika’dan Asya’ya, Avrupa’dan Orta Doğu’ya bu sergi, 60’lar ve 70’lerde farklı kültürlerin ve ülkelerin akıma nasıl cevap verdiklerini gösterirken, dünyanın her yerinde üretilen sanatı bir araya getiriyor.

Pop Art denince gelen akla gelen ikonik isimler ise bu sergide yok...   Sergi Pop Art’ın sadece batılı tüketici kültüründen oluşmadığını aynı zamanda protestonun evrensel dili olduğunu açığa çıkartıyor. Politika, insan, domestik devrim, tüketim, halk hareketleri… Hepsi göz alıcı bir şekilde resimden nesnelere kadar farklı materyallerle anlatılıyor.

Eğlenceli, renkli, dik kafalı, ateşli, çekici, cesur… 28 ülkeden 64 sanatçının kendi coğrafyasındaki popüler kültür öğelerini yorumlayışını pek çok sıfatla ifade edebiliriz. The World Goes Pop Sergisi’ni 24 Ocak 2016’ya kadar Tate Modern müzesinde ziyaret edilebilirsiniz.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular