• Arama

En İyi Düğün Organizatörleri: AC Design & Event

En güzel düğün organizasyonlarına imzasını atan AC Design Event’in Kurucusu Arda Can, düğün organizasyonu ile ilgili önemli detayları OGGUSTO’ya özel anlattı.

2018-2019 sezonu kış düğünlerinde trendler nedir?

Genellikle düğünün yapılacağı zaman hangi dönem ise temalarda ona göre belirleniyor. Örneğin düğün kışın olacak ise kar teması, sonbaharda olacak ise güz renklerin ağılıkta olduğu temalar belirleyici etken olabiliyor. Alışık olduğumuz beyaz ağırlıklı düğün temaları artık yerlerini faklı renk ve tatlarda konseptlere bıraktı. Gençler daha çok koyu tonlarda ve bir gece kulübü havasında düğün tercih ediyor. Aslında hemen hemen bütün evlenecek olan çiftlerin hayatlarını etkileyen olaylar ağırlıklı olarak onların düğün trendlerini belirlemesine yardımcı oluyor. En beğendikleri film veya filmden bir sahne, evlilik teklifinin yapıldığı mekan, yer, zaman gibi birçok farklı etken konsepti belirleyebiliyor. O yüzden bence düğün konseptlerinde trendler kıyafet gibi veya sosyal medya akımları gibi çok sabit olmuyor. Herkesin kendine has farklı bir trendi var diye düşünüyorum. Ama trend olarak belirtebileceğim şey ise artık boyutu günden güne büyüyen kına organizasyonları.

Kış düğünlerindeki dekorasyonlarda ve renklerde neler ağır basacak?

Bu tamamen kişilerin zevkleri ile doğru orantılı. Son zamanlarda alışık olduğumuz klasik açık renk düğünler yerine daha farklı tonlarda ve temalarda düğün organizasyonları görmekteyiz. Koyu renkler ön plana çıkıyor. Doğal yeşilliklerin kullanıldığı düğünler çoğaldı. Düğünün yapılacağı yerin dekoru da önemli. Bazen mekanı da dekorun bir parçası olarak kullanmaktayız. Bu da doğal olarak konsepti direk olarak etkiliyor.

Kış düğünlerinde yaz düğünlerinden farklı olması gereken önemli bir detay var mıdır?

Kış düğünlerini kapalı alanlarda yaz düğünlerini açık alanlarda yaptığımızı varsayarsak belirlenecek olan konseptten uygulamaya kadar birçok farklı etken var. Yazın insanlar açık alanlarda daha rahat konseptler tercih ediyor. Özellikle güney bölgelerinde yapılan bir organizasyon ise konseptler daha renkli ve canlı olabiliyor. Uygulama kısmında ise yaz düğünleri yağmur, rüzgar, nem gibi bir çok riski beraberinde getiriyor. Kış düğünleri salon düğünleri olduğu için daha şık ve salona uygun konseptler belirleyici oluyor. Salonun süslemesi faklı boyutlara geçiyor. Risklerin birçoğu ortadan kalkıyor. Ses sınırlamasından muaf oluyorsunuz. Benim tercihim her zaman salon düğünleri.

Gelin-damat adaylarına vereceğiniz en önemli ipucu nedir?

Bu gece onların gecesi. Onların hayatlarındaki en özel birkaç geceden bir tanesi. Bu yüzden nasıl mutlu olmak istiyorlar ise ona göre hareket etmeliler. Nelerden zevk alıyorlarsa onu üzerine gitmeliler. Maalesef kimseyi aynı anda mutlu etmenin imkanı yok. Kendilerine odaklanmaları ve bu geceden nasıl en çok keyif alacaklarını düşünmeleri gerekiyor. Her zaman enerjilerini yüksek tutmalılar çünkü onların enerjisi gecenin enerjisini belirleyecek en büyük etken. O geceyi gerçekten profesyonel çalışan bir ekibe teslim edip çok fazla stres yaşamadan gecenin keyfini sürsünler.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.