• Arama

Vakko ESMOD Yeni Döneme Başlıyor

Türkiye'nin en köklü moda markası Vakko, dünyanın en köklü ve en etkin moda okulu ESMOD ile İstanbul'da buluşarak, Türkiye'de moda endüstrisinin geleceğini hazırlamaya devam ediyor.

¨Eğitim programımız Paris ESMOD ile birebir aynı¨

-Çiğdem Mete,

Vakko Esmod Akademi Genel Direktörü ve Vakko Kurumsal Eğitim Direktörü

1841 yılında Paris'te kurulan ESMOD, dünyanın ilk moda okulu olma özelliğini taşıyor. ESMOD; dünya çapında moda ve tekstil sektörünün gelişimine öncülük eden, yaratıcılığı teşvik ederken satış faktörünü unutmayan eğitim anlayışını, Vakko ESMOD Moda Akademisi iş birliğiyle uygulamaya koyuyor.

Yaratıcı fikir ve teknik bilgilerini ortaya koyarak koleksiyonlar hazırlamak, moda tasarımcılarının başlıca görevi. Fikirler öncelikle eskizler, renk çalışmaları, ilham panosu ve teknik çizimler halinde, iki boyutlu olarak hayata geçer. İyi bir moda tasarımcısının, tasarımdan üretime, bir koleksiyonun oluşmasını sağlayan tüm süreçler hakkında kapsamlı bilgi sahibi olması gerekir. Bunların en iyi şekilde farkında olan ESMOD, 2 ve 3 yıllık Moda Tasarımı ve Yaratımı diploma programıyla geleceğin tasarımcılarını en iyi şekilde yetiştiriyor.

Vakko Esmod Moda Akademisi dünya çapında moda ve tekstil sektörünün gelişimine öncülük eden, yaratıcılığı teşvik ederken satış faktörünü unutmayan eğitim anlayışını uygulamaya koyuyor. Vakko Esmod Moda Akademisinde moda tasarımı ve yaratımı diploma programının yanı sıra Moda tasarımı, Modelizm, Stil danışmanlığı, Styling, Moda fotoğrafçılığı, Çanta tasarımı, Ayakkabı tasarımı, Moda ve Marka Yönetimi, Ürün ve Satınalma Yönetimi, Dijital Pazarlama ve E-Ticaret, Görsel Düzenleme-Story Telling, KPI’lar ile Perakendede Yönetim, İş Yönetimi kısa dönem sertifika programları da yer alıyor.

ESMOD, 1841 yılında Fransa’da kurulmuş, 176 yıllık geçmişe sahip, dünyanın ilk ve en eski moda okuludur. ESMOD’un yıllar içerisinde oluşturduğu bir eğitim programı ve metodu var. Vakko da Türkiye’yi modern ve lüks mağazacılıkla tanıştıran, birçok ilkin öncülüğünü yapan bir marka. Modaya ve moda eğitimine bakış açılarının, vizyonlarının birbirine paralel olması, bu iki köklü kurumu bir araya getirdi. 2010 yılı itibariyle ESMOD İstanbul, 2013 yılından bu yana ise Vakko ESMOD Moda Akademisi olarak İstanbul’da faaliyet gösteriyor.

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.