• Arama

Harry Winston New York Koleksiyonu

Yıldızların mücevhercisi Harry Winston, dün akşam ünlü Rainbow Room New York’ta yeni ¨New York¨ koleksiyonunun lansmanını gerçekleştirdi. Simgesel yapıları, ardı arkası kesilmez hareketliliği, benzersiz ruhu ve eşsiz stiliyle hiçbir kente benzemeyen New York, Harry Winston’ın yeni koleksiyonu için ilham kaynağı oldu. Harry Winston tasarımcıları için markanın yaratıldığı 1932 tarihinden bu yana her zaman bir ilham kaynağı olan, heyecan ve cazibe merkezi bu muhteşem şehir, bugün de efsanevi mücevherlerin yeni neslini şekillendiriyor. 

New York’tan ilham alma geleneğini devam ettiren Harry Winston tasarımcıları, Harry Winston’ın hayatına damgasını vuran semtleri, nüansları ve yapıları yeniden keşfetmek için tüm şehri kapsayan bir yolculuğa çıktı. New York’a mücevherlerle bezenmiş bir aşk mektubu olan bu koleksiyon, her biri markanın kalıcı mirasının ve kentle olan benzersiz ilişkisinin modern bir yorumunu sunan sekiz koleksiyondan oluşuyor. Koleksiyon, doğduğu Yukarı Batı Yakası’nın kahverengi kum taşı binalarından Central Park’ın organik renk paleti ve geometrisine, Manhattan siluetinin parlak şehir ışıklarından şehrin ünlü katedrallerinin çarpıcı mimarisine, cıvıl cıvıl sokaklardan Beşinci Cadde’deki Flagship Salon’a, tümüyle Harry Winston’ın New York’unu yansıtıyor.

Harry Winston tasarımının tartışmasız çeşitliliğini ve yaratıcılığını ortaya koyan her bir koleksiyon, tümüyle kendine özgü bir estetik sunuyor.

Browstone

Harry Winston’ın doğum yeri olan Yukarı Batı Yakası’nın muhteşem kum taşı binalarına atıfta bulunan Brownstone koleksiyonunda kare kesim renkli taşlarla vurgulanan baget, yuvarlak ve markiz kesimli pırlantalar, Manhattan’ın görkemli mimarisini hatırlatan geometrik desenler oluşturacak şekilde ustalıkla kaynaşıyor. Biri mavi safirli göl turkuazı, diğeri ise mavi ve sarı safirlerin kombinasyonu olan iki renk çeşidine sahip bu koleksiyon, zincirli uzun kolyelerden ve bunları tamamlayan küpelerden oluşuyor. 

Cathedral

Harry Winston’ın Harry Winston markası için seçtiği ilk adres olan 7 East 51st Street, New York’un ünlü St. Patrick Katedrali’nin tam karşısında yer alıyordu. Harry Winston her gün olağanüstü mücevherlerinden yayılan ışığın tadını, bu etkileyici Neo-Gotik yapının manzarasıyla beraber çıkarırdı. St. Patrick Katedrali’nin kusursuz oranlarını, sıra dışı işçiliğini ve mimari mükemmelliğini yansıtan Cathedral kolye ve küpeler, armut şekilli zümrütlerin benzersiz güzelliğini vurgularken Harry Winston tasarımını da en saf haliyle gözler önüne seriyor.

City Lights

1933 yılında evlenen Harry Winston ve sevgili eşi, evliliklerinin ilk yıllarında genç bir çift olarak New York’un tadını çıkarıyor, sık sık cemiyet etkinliklerine ve Broadway gösterilerine katılıyordu. Winstonlar Broadway’I o denli seviyordu ki, Harry gezici sergisi The Court of Jewels resmi programı için dönemin önde gelen Broadway yıldızlarından mücevherleriyle poz vermelerini istemişti. City Lights koleksiyonunun parçaları, Broadway’in parlak ışıklarını renkli elmaslar ve parlak değerli taşlarla yeniden canlandırıyor. 

718 High Jewellery Suites

718 Chandelier

718 Marble Marquetry

Harry Winston, 1960 yılının mart ayında şirketini 718 Fifth Avenue adresine taşıdı. Öngörü sahibi Harry Winston, New York’un mimarisine minimalist estetiğin damgasını vurduğu bir dönemde koleksiyonlarını sunmak ve tüm dünyadan gelen müşterilerini ağırlamak için en mükemmel ortamı yaratacak on sekizinci yüzyıl Fransız stilini tercih etti. Harry Winston, salonunu tasarlarken hiçbir ayrıntıyı atlamadı. Salonun zeminden tavana kadar tüm öğeleri markanın mücevherleri kadar kusursuz ve duruydu. 718 serileri, markanın bu ikonlaşmış New York Flagship Salon’unun tarihi cazibesine ve zarif detaylarına atıfta bulunuyor. Pırlanta ve safiri bir araya getiren kolye, küpe ve yüzüklerden oluşan 718 Marble Marquetry serisi, Harry Winston’ın meşhur atölyesinin siyah beyaz mermer detaylarından ilham alırken elmasın hakim olduğu 718 Chandelier mücevher serisi, salonu aydınlatan yaldızlı bronz avizenin göz alıcı ışıltısını yansıtıyor.

718 Emerald Vitrine

Harry Winston’ın en sevdiği elmas kesimlerini olduğu kadar, salonun duvarlarına dizilmiş yedi altın kaplama vitrini de hatırlatan 718 Emerald Vitrine parçaları ise, Kolombiya zümrütünü baget, markiz ve yuvarlak kesim pırlantalarla bir araya getiriyor.

Central Park Mosaic

Hayatını nadide mücevherlere ve adını verdiği markanın gelişimine adayan Harry Winston, olağanüstü ve benzersiz mücevherler yaratmak için baş tasarımcılarıyla beraber uzun saatler boyunca çalışırdı. Ofisinden yalnızca birkaç blok uzakta olan Central Park, ilham almak için her zaman doğanın güzelliğine başvuran Harry Winston’a ve tasarımcılarına sık sık yeni bir bakış açısı sunardı. Central Park Mosaic koleksiyonunun tümü safir, pırlanta ve akuamarinle bezenmiş küpe, bilezik ve yüzükleri, şehrin simgeleşmiş parkının olağanüstü manzarasını yeniden yaratmayı amaçlıyor.

Eagle

Eşi Edna ile tanışmasına da vesile olan demiryolları, nadide taşlar bulmak için yaptığı gezilerde en sık kullandığı ulaşım biçimi de olduğundan Harry Winston’ın hayatında her zaman önemli bir rol oynamıştı. 1900’lu yılların başlarında büyümeyi, özgürlüğü ve devinimi simgeleyen dökme demirden kartal heykelleri, aralarında şehir ulaşımında önemli bir kavşak olan eski Grand Central Depot’nun da bulunduğu birçok New York binasını süslüyordu. Eagle serisi, uçan bir kuşu taklit edecek şekilde ustaca bir araya getirilen renksiz pırlantalar ile sarı pırlantayı olağanüstü biçimde eşleştirerek, adını aldığı kartalın görkemini hatırlatıyor ve markanın New York’un mirasına olan bağlılığının altını çiziyor.

Platinle hazırlanmış ve dünyanın en iyi pırlanta ve değerli taşlarıyla bezenmiş New York Koleksiyonu, 32 benzersiz tasarımdan oluşuyor ve yalnızca Harry Winston Salonlarında satışa sunuluyor.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.