• Arama

Tal Spiegel: Ayakkabıları Tatlıları İle Uyumlu Pastacı

Tel Aviv’de doğan, burada grafik tasarımı eğitimi alıp 10 sene tasarımcı olarak çalıştıktan sonra Paris’e taşınan Tal Spiegel, Paris’in efsanevi pastacılık akademisi Ferrandi School of Culinary Arts’ta işin inceliklerini öğrendi. Bir gün tadına bakacağı pastanın fotoğrafını çekerken ayakkabılarının da aynı olduğunu fark etti ve şu an 199 bin takipçiye ulaşmış olan Desserted in Paris Instagram hesabının macerası da başlamış oldu. Spiegel ile hikayesini ve Paris’in en iyi pastanelerini konuştuk.

Fotoğraflar @desserted_in_paris hesabından alınmıştır.

Desserted in Paris hesabınızın çok özgün bir konsepti var. Bu yolculuk ne zaman başladı ve konseptin altında yatan şey neydi?

Desserted’a yaklaşık 3 sene önce, tamamen şans eseri olarak başladım. Paris’te pastacılık eğitimi alırken buradaki bütün pastaneleri ve pasta şeflerini tanımak adına her birini ziyaret etmeye başladım ve tadına baktıklarımın fotoğraflarını çektim. Bir gün bir pasta aldım ve ayakkabılarımla aynı renk olduğu fark ettim. Hikaye de böyle başladı…

Pastacılık dünyasına ne zaman girdiniz, buna karar verdiğiniz zamana dair bir anınız var mı?

Resmi olarak 4 sene önce, Paris’e taşındığım zaman. Daha öncesinde 8 sene grafik tasarımcılık yaptım. Tasarımcı olarak çalışırken çok fazla hamur işi pişiriyordum ve hayatımın çok yakın zamanda pastacılık yönünde değişeceğini de biliyordum.

Kişisel stilinizi nasıl geliştirdiniz? Bize biraz ilham kaynaklarınızdan bahseder misiniz?

Stilim, bir araya getirmeyi sevdiğim şeylerin bir bütünü. Desserted da bunun en mükemmel örneği. Pastacılık, moda, grafik tasarım ve şehir.

Paris’in en iyi 5 pastanesini ve onların favori lezzetlerini sıralar mısınız?

Favorilerim sürekli değişiyor; şu sıralar aklımdaki liste şöyle:

Boulangerie Utopie - Roulé Sesame Noir

Stohrer - Fraisier

Pierre Herme - Infiniment Lime Macarons 

Une Glace a Paris - Trilogie Chocolatée

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.