• Arama

Joan Miró Eserleri Grand Palais’te

Paris Champs Elysee üzerindeki Grand Palais, Joan Miró sergisine ev sahipliği yapıyor. 3 Ekim’de açılacak sergi, 4 Şubat 2019’a kadar devam edecek. İspanya’nın Katalan bölgesinden olan ressamın az sayıdaki heykelleri de görüleceği için bu sergi, sanatçının çalışmalarına adanmış en kapsamlı seçki olarak öne çıkıyor.

“İdeal tuval, bir şiirin ressam tarafından müziğe yazılmasıdır.”

Joan Miró

Sanat tarihinde önemli yeri olan Joan Miró’ya adanmış retrospektif sergide yer alacak 250 eser, izleyicilere sanatçının estetik olduğu kadar teknik gelişimini gösterecek. Rüyalarını resmeden sanatçıya adanmış sergiyi ziyaret edenler, onun görsel şiir olarak tanımladığı çalışmalarını yakından tanıyabilecek.

Miró, çevresindeki dünyayı kullandığı basit formlar ile değiştirebildiği için, döneminin öne çıkan Picasso ve Dali ile beraber anılıyor. Küçük bir sembol, parmak ile sürülen boya veya alakasız objeleri bir araya getirerek yarattığı eserlerinin tamamında sadece mutluluk vermesini hedeflemiş.

“Benim için resim, kıvılcım gibi olmalı. Bir kadının veya şiirin güzelliği gibi göz kamaştırmalı.”

Joan Miró

Sergideki 250 eser arasında sanatçının baskılarına da geniş yer verilmiş. Sürekli geliştirdiği teknikler ile ürettiği litografilerini bastığı makinalarla seramiklerin ve heykellerin Grand Palais’de yer alması, sergiye farklı bir boyut kazandıracak.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.