• Arama

MBFWI Gülçin Çengel 2019 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Tasarım estetiğini zıt formların ve ayrıntıların organik bir karışımı olarak kurgulayan Gülçin Çengel, 2013'te kendi markasını kurdu. MBFWI'ye ilk kez Mart 2014'te katılan ve bu yıl markasının 5. yılını kutlayan Çengel ile 2019 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu hakkında konuştuk.

Koleksiyonunuzu 3 kelimeyle anlatır mısınız?

Dinamik, güçlü, naif.

Bu koleksiyonu oluştururken aklınızda canlandırdığınız kadın kimdi?

Markamın 5. yılını kutladığımız bu koleksiyonda tek bir kadın yerine şimdiye kadar bana ilham veren birçok farklı kadına atıfta bulundum ve ilhamı bu kadınlardan aldım.

Yaratım sürecinde nelerden beslendiniz?

Koleksiyonda 15 farklı kadına 15 farklı elbise tasarladım. İlham aldığım bütün kadınların ortak özelliği güçlü ve outstanding olmaları. 

Koleksiyon ismini nereden alıyor?

Bu sezon koleksiyona adını veren Unity in Diversity; çeşitlilikteki birlik, fiziksel, kültürel, dilsel, sosyal, dinsel, politik, ideolojik ve psikolojik farklılıkların salt bir hoşgörüye dayanarak parçalanma olmadan birliği anlamına geliyor ve tasarımcının ilham duyduğu, tasarımlarına yön veren, güçlü, kendi farkında olan, ayakları üzerinde duran kadınların kendi tarzlarına göre giyinip, bir araya gelmesinden oluşuyor.

Koleksiyonu hazırlarken hangi müzikleri dinlediniz?

Daha çok klasik ve jazz.  Biraz Ron Carter, biraz Chopin... Bazen biraz da Tame Impala.

Koleksiyona hayat veren kumaşların özellikleri neler?

Organik ve yapısal formların birleşimi olan koleksiyonda ipekler, işlemeli vualler, tok satenler ve yumuşak krepler yer alıyor. 

Koleksiyonunuzu hangi kadınlar, ne zaman ve nasıl giymeli?

Couture koleksiyon hazırladığımız için davetlerde kendini farklı, güçlü ve şık hissetmek isteyen kadınlar.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.